JAV: A. Lukašenka nėra teisėtas Baltarusijos prezidentas

A.Lukašenka
A.Lukašenka
  © „Facebook“
BNS
2020-09-24 07:14

Jungtinės Valstijos trečiadienį paskelbė nelaikančios po ginčijamų rinkimų slapta inauguruoto Aliaksandro Lukašenkos teisėtu Baltarusijos prezidentu.

„Rugpjūčio 9-osios rinkimai nebuvo nei laisvi, nei teisingi. Paskelbti rezultatai buvo apgavikiški ir nereiškė teisėtumo“, – sakė Valstybės departamento atstovas.

„Jungtinės Valstijos negali laikyti A. Lukašenkos teisėtai išrinktu Baltarusijos lyderiu“, – pabrėžė jis.

Anksčiau trečiadienį A. Lukašenka per ceremoniją Nepriklausomybės rūmuose Minske, apie kurią iš anksto nebuvo skelbta, buvo prisaikdintas Baltarusijos prezidentu šeštai kadencijai, pranešė valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Netrukus po šios ceremonijos virtinė šalių, įskaitant Lietuvą ir Vokietiją, pareiškė, kad nelaiko A. Lukašenkos legitimiu Baltarusijos prezidentu.

Minsko centre trečiadienį į protestus prieš A. Lukašenkos inauguraciją susirinko 5–7 tūkst. žmonių. Teisėsaugos pareigūnai prieš protestuotojus panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 m. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.