L. Linkevičius: po inauguracijos A. Lukašenka tapo buvusiu prezidentu ir teisine prasme

Linas Linkevičius
Linas Linkevičius
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
BNS
2020-09-23 12:55

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad po Minske slapta surengtos inauguracijos Aliaksandras Lukašenka gali būti vadinamas buvusiu Baltarusijos prezidentu ne tik politine, bet ir teisine prasme.

Ministro vertinimu, iš anksto neskelbtoje ceremonijoje priesaiką davęs A. Lukašenka bando imituoti tai, „ko nėra realybėje“, ir tai prisideda prie valdžios represijų prieš žmones.

L. Linkevičius jau anksčiau ne kartą yra pavadinęs A. Lukašenką buvusiu prezidentu. Ministro teigimu, toks epitetas anksčiau buvo grindžiamas moraliniais ir politiniais argumentais, o dabar tam yra ir teisinis pagrindas.

„Jis nuo to netapo mažiau buvęs ir tik pagreitino teisinį aspektą. Kai minėjau, kad moraliai, politiškai mandatas jau kaip ir išeikvotas. (...) Dabar, kadangi įvyko šis elementas, kaip jį vadina – inauguracija, tai jis jau nuo dabar yra ir teisiškai buvęs“, – trečiadienį žurnalistams Panerių memoriale sakė L. Linkevičius.

„Matome, kad bandoma imituoti tai, ko nėra realybėje, bet apmaudžiausia, kad nuo to kenčia žmonės, jie toliau bauginami, toliau tęsiasi areštai ir sulaikymai“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Jo teigimu, ši A. Lukašenkos inauguracija nepagerina situacijos šalyje.

„Nesimato jokios išeities iš situacijos ir šitas įvykis nei pagerina, nei paryškina. Jis įtvirtino tik tai, ką mes esame ne kartą konstatavę“, – teigė L. Linkevičius.

„Matyt, buvo norima užfiksuoti iš paskutinių jėgų tai, kuo jie yra įtikėję, bet tas nepaviešintas ir nemasiškas įvykis parodė visą situacijos apgailėtiną dvasią“, – pridūrė jis.

A. Lukašenka trečiadienį prisaikdintas Baltarusijos prezidentu šeštai kadencijai. Ceremonija, apie kurią iš anksto nebuvo skelbta, vyko Nepriklausomybės rūmuose Minske.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 m.

Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.