Paaiškėjo, koks šį sezoną numatomas Kauno „Žalgirio“ biudžetas

Kauno „Žalgiris“
Kauno „Žalgiris“
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2020-09-23 11:46

Trečiadienį Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo direktorius Paulius Motiejūnas pristatė 2020–2021 m. sezono komandos biudžetą.

„Praėjusį sezoną daugiau mažiau viską kontroliavome, dabar jau ne viskas mūsų rankose“, – sakė direktorius, mintyje turėdamas koronaviruso pandemiją.

Jo teigimu, praėjusį sezoną klubas planavo 10,6 mln. eurų biudžetą. Bet dėl COVID-19 jis išėjo mažesnis. Iš bilietų buvo ketinta surinkti 3,6 mln. eurų. Nutraukus Eurolygos sezoną ir nepratęsus LKL čempionato klubas dėl neparduotų bilietų prarado per 800 tūkst. eurų. Išlaidoms buvo numatyta apie 12 mln. eurų, bet jos sumažėjo iki 9,6 mln. eurų.

„Šį sezoną iš bilietų idealiu atveju planuojame surinkti 2,6 mln. eurų. Panaši suma įplauks ir iš Kauno miesto savivaldybės, nes ne visi pinigai klubui buvo pervesti už praėjusį sezoną, – sakė P. Motiejūnas. – Iš rėmėjų tikimės surinkti 1,7 mln. eurų. Kol kas biudžetas yra deficitinis – reikia rasti ir surinkti apie 500 tūkst. eurų. Bet esame sukaupę lėšų iš praėjusio sezono, tad tą trūkumą padengsime ir į skolas neketiname eiti.“

Jo teigimu, formuojant komandą buvo numatyti trys scenarijai. Pagrindinis scenarijus – arena bus užimta 50 proc. „Tikimės, kad B scenarijaus – žaisti be žiūrovų – nebus. Formuojant komandą vadovavomės C scenarijumi – sumažinome pirkimus, suprasdami, kad ne visi ateis į areną“, – kalbėjo direktorius.

Jo žodžiais, šio sezono tikslas – kad visi žiūrovai arenoje jaustųsi saugiai.

Komandos tikslai, P. Motiejūno teigimu, nesikeičia – klubas turi laimėti Karaliaus Mindaugo taurę ir Lietuvos krepšinio lygą. Kalbėdamas apie Eurolygą direktorius pabrėžė, jog šį sezoną keičiasi premijavimo tvarka – dabar bus mokama ne už laimėtas rungtynes, o už užimtą vietą čempionate. Tai pakeista, kad klubų biudžetai būtų stabilesni, bet konkretesnio aiškumo dar nėra.

„Bet komandos braižas nesikeis – kiekvienos rungtynės mums bus kaip lemiamos“, – teigė P. Motiejūnas.