Vadovė: dėl koronaviruso protrūkio izoliuoti beveik visi „Lietuvos“ ansamblio nariai

ansamblis „Lietuva“ (Martyno Siruso nuotr.)
ansamblis „Lietuva“ (Martyno Siruso nuotr.)
  © Organizatoriai
BNS
2020-09-23 11:28

Dėl koronaviruso protrūkio valstybiniame ansamblyje „Lietuva“ izoliuoti beveik visi kolektyvo nariai, BNS trečiadienį patvirtino laikinoji jo vadovė Marija Tarasova.

„Beveik visas ansamblis izoliuojasi. Daromės testus – kas turi simptomų, kas neturi simptomų. Izoliuosimės iki spalio pirmos dienos. Patalpos visos dezinfekuotos“, – BNS teigė ji.

M. Tarasovos teigimu, iš viso kolektyve yra apie 90 žmonių.

Anot jos, antradienį ir trečiadienį Kaune planuota rodyti iš pavasario perkeltą koliažinę operą „Mažvydas“, tačiau pasirodymus teko nukelti dar kartą – dabar juos ketinama surengti lapkričio 3 ir 4 d.

Be to, penktadienį Vilniuje turėjo būti rodomas šokio spektaklis „Dėdės ir dėdienės“, jis perkeltas į spalio 15 d.

Trečiadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė, kad koronavirusas nustatytas dar penkiems ansamblio „Lietuva“ nariams. Čia iš viso serga šeši atlikėjai.

Kaip teigė M. Tarasova, dalis užsikrėtusių ansamblio narių dirba ir Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT).

„Šiuo metu yra izoliuota dalis choro kolektyvo. (...) Buvo viena repeticija, kurioje jie kartu dalyvavo. Teatro veikla nesutriko, tie žmonės, kurie turėjo sąlytį, yra izoliuoti. Kol kas jokie spektakliai nėra atšaukti, manome, kad viskas įvyks“, – BNS trečiadienį sakė LNOBT vadovas Jonas Sakalauskas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, dėl šio protrūkio iš viso izoliuota apie 140 žmonių.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 3932 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1581 asmuo, 2246 – pasveiko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.