Berlyno ligoninė: A. Navalnas išrašytas, jam „įmanoma“ visiškai pasveikti
Papildyta 12.26

A. Navalnas
A. Navalnas
  © „Facebook“
BNS
2020-09-23 10:41

Rusijos opozicijos politikas Aleksejus Navalnas, kuris, kaip mano Vakarai, buvo apnuodytas kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, išrašytas iš ligoninės, kur buvo gydomas 32 dienas, trečiadienį pranešė jį gydžiusi Berlyno klinika.

„Remdamiesi paciento pažanga ir esama būkle, jį gydantys gydytojai laikosi nuomonės, kad įmanomas visiškas pasveikimas“, – sakoma klinikos „Charite“ pareiškime.

Garsiausias Rusijos opozicijos politikas A. Navalnas blogai pasijuto rugpjūčio 20 d. lėktuve, skrisdamas iš Sibiro į Maskvą. Iš pradžių jis dvi dienas praleido Rusijos ligoninėje, o vėliau buvo perkeltas į Vokietiją.

Rugsėjo 2 d. Vokietijos pareigūnai, remdamiesi šalies kariuomenės laboratorijos išvadomis, paskelbė, kad A. Navalno organizme aptikta nuodų iš nervus paralyžiuojančių medžiagų grupės „Novičiok“ pėdsakų.

Tos pačios grupės medžiaga, kaip teigia Londonas, 2018 m. Anglijos Solsberio mieste buvo apnuodyti buvęs Rusijos šnipas Sergejus Skripalis ir jo duktė.

A. Navalno kolegos mano, jog šio uždrausto cheminio ginklo panaudojimas rodo, kad už apnuodijimą gali būti atsakinga tik Rusijos valstybė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.