Minskas: pratybos „Slavų brolija“ skirtos užtikrinti Baltarusijos teritorinį vientisumą

Karinės pratybos asociatyvi nuotr.
Karinės pratybos asociatyvi nuotr.
  © Algirdas Kubaitis („Fotobankas“)
BNS
2020-09-22 14:22

Antradienį prasidėjęs antrasis Baltarusijos ir Rusijos bendrų karinių pratybų „Slavų brolija“ etapas yra skirtas pademonstruoti gebėjimą „atremti agresiją“ ir „užtikrinti Baltarusijos teritorinį vientisumą“, pranešė Gynybos ministerija Minske.

„Šių pratybų tikslai yra pademonstruoti sugebėjimą ir pasirengimą atremti agresiją prieš Sąjunginę valstybę, užtikrinti Baltarusijos Respublikos teritorinį vientisumą“, – rašoma ministerijos pranešime.

Jame priduriama, kad pratybomis siekiama sustiprinti Rusijos ir Baltarusijos pajėgų bendradarbiavimą.

„Per antrąjį pratybų etapą planuojama susitelkti į pajėgų vadovavimo klausimus, atremiant ginkluotą agresiją greitai besikeičiančioje situacijoje“, – nurodė ministerija.

Baltarusių kariuomenė pirmadienį pranešė, kad į Minską atvyko Rusijos oro desanto pajėgų vadas Andrejus Serdiukovas.

Manevrai vyksta Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį tęsiantis protestams dėl rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autokratas Aliaksandras Lukašenka. Opozicija ir Vakarai tuos rinkimus laiko suklastotais.

Antrasis „Slavų brolijos“ etapas turėjo įvykti spalio mėnesį, tačiau „atsižvelgęs į karinę ir politinę situaciją“ A. Lukašenka nusprendė paankstinti pratybas, išvakarėse informavo baltarusių Gynybos ministerija. Vėliausi manevrai vyks rugsėjo 22–25 d.

Antrajame pratybų etape dalyvaus apie 6 tūkst. karių, per 500 karinės technikos vienetų, nurodė ministerija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.