Trumpas ir Y. Suga aptarė „laisvo ir atviro Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono viziją“

Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas
  © SCANPIX
BNS
2020-09-20 21:24

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sekmadienį telefonu bendravo su naujuoju Japonijos ministru pirmininku Yoshihide Suga (Jošihide Suga), kad pasveikintų japonų premjerą pradėjus eiti naująsias pareigas bei aptartų „laisvo ir atviro Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono viziją“, kuriame vis labiau dominuoja Kinija.

„Abu lyderiai aptarė bendros laisvo ir atviro Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono vizijos įgyvendinimo, tolesnio Jungtinių Valstijų ir Japonijos aljanso stiprinimo ir bendradarbiavimo vystant pasaulio ekonomiką svarbą“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

Kinija yra įsitraukusi į ginčus su kaimynais (įskaitant Japoniją ir Vietnamą) dėl salų Pietų Kinijos jūroje.

Didėjanti Pekino karinė galia regione kelia nerimą jos kaimynėms, o Vašingtonas pareiškė ketinantis pasipriešinti Kinijos teritorinėms pretenzijoms.

Japonijos parlamentas trečiadienį išrinko 71 metų Y. Sugą naujuoju šalies vadovu.

Premjeras pareiškė ketinantis toliau siekti glaudžių ryšių su Vašingtonu ir stabilių santykių su Kinija ir Rusija.

Jis taip pat įsipareigojo tęsti pirmtako Shinzo Abės (Šindzo Abės) politiką, kurio ekonominė programa, vadinama „Abenomika“, numatė didžiules vyriausybės išlaidas, pinigų politikos švelninimus ir biurokratijos mažinimą.

Po pokalbio telefonu Y. Suga žurnalistams pranešė informavęs D. Trumpą, kad aljansas su Vašingtonu yra „kertinis taikos ir stabilumo akmuo regione“, pranešė Japonijos „Kyodo News“.

25 minutes trukusiame pokalbyje D. Trumpas ir Y. Suga taip pat kalbėjo apie padėtį Šiaurės Korėjoje.

Japonijos lyderis paprašė JAV paramos siekti grąžinti Japonijos piliečius, kurios šiaurės korėjiečiai pagrobė 8-ajame ir 9-ajeme dešimtmečiuose, pranešė „Kyodo News“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.