NVSC pranešė apie COVID-19 atvejį, susijusį su Respublikiniu priklausomybės ligų centru

Koronavirusas
Koronavirusas
  © Unsplash.com
BNS
2020-09-20 17:24

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) sekmadienį pranešė, kad koronavirusas (COVID-19) patvirtintas vienam su Respublikiniu priklausomybės ligų centru (RPLC) susijusiam asmeniui.

Anot pranešimo, nustatyti 29 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, visi jie informuoti apie privalomą izoliaciją. NVSC specialistai bendrauja su sąlytį įstaigoje turėjusiais pacientais, jie papildomai informuojami apie reikalavimus, kurių privalo laikytis.

NVSC centrui davė nurodymus įvertinti kiekvieno iš gydymo įstaigos išrašomo asmens gyvenamosios vietos sąlygas, t. y. nustatyti, ar jos atitinka izoliavimosi taisyklių reikalavimus. Jei iš gydymo įstaigos išleidžiamas žmogus sąlygų namuose izoliuotis neturi, buvo sutarta, kad gydymo įstaiga kreipsis į savivaldybę dėl izoliavimosi patalpų skyrimo.

Taip pat RPLC duoti nurodymai riboti pacientų judėjimą, organizuoti maitinimą palatose.

Be to, nustatyti ir sąlytį su užsikrėtusiuoju asmeniu Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje turėję asmenys, jiems paskirta izoliacija.

Šeštadienį Lietuvoje buvo pranešta apie rekordinį naujų koronaviruso atvejų per parą skaičių – 99. Daugiausiai naujų atvejų per parą iki šiol buvo fiksuota 90, epidemijos piko metu balandį. Iš viso per savaitgalį nustatyti nauji 179 koronaviruso atvejai.

Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad reaguojant į situaciją pirmadienį šaukiamas COVID-19 valdymo komiteto posėdis, kuriame planuojama priimti „naujus taktinius sprendimus, kurie leistų mažinti viruso plitimo pagreitį nestabdant gyvenimo šalies viduje“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.