Tailando protestuotojai atkūrė demokratiją simbolizuojančią plokštę

Tailando demokratiją simbolizuojanti plokštė
Tailando demokratiją simbolizuojanti plokštė
  © SCANPIX
BNS
2020-09-20 16:36

Tailando antivyriausybiniai demonstrantai, užėmę istorinę vietą sostinėje Bankoke, sekmadienį įbetonavo plokštę, simbolizuojančią šalies pereigą prie demokratijos ir pakeitusią originalią plokštę, kuri paslaptingai dingo prieš trejus metus.

Protestuotojai pažadėjo ir toliau reikalauti surengti naujus rinkimus bei reformuoti monarchiją.

Šeštadienį prasidėjęs masinis mitingas su studentais priešakyje buvo didžiausia akcija iš šiemet surengtos virtinės demonstracijų. Tūkstančiai žmonių naktį stovyklavo Sanam Luango lauke priešais Didžiuosius rūmus.

Aktyvistų grupė išgręžė skylę prie improvizuotos scenos ir atlikę budistų ritualus įbetonavo apvalią žalvarinę plokštę, skirtą paminėti 1932-ųjų revoliuciją, po kurios Tailandas perėjo nuo absoliučios prie konstitucinės monarchijos.

„Rugsėjo 20 dieną auštant čia žmonės skelbia, kad ši šalis priklauso žmonėms“, – užrašyta ant plokštės. 2017 metų balandį jos originalas dingo iš Bankoko Karališkosios aikštės ir buvo pakeistas monarchiją šlovinančia plokšte.

Tailande jau nuo liepos vidurio kone kasdien vyksta susibūrimai, daugiausia – jaunimo, kuriuose reikalaujama buvusio kariuomenės vado Prayutho Chan-ochos (Prajuto Čan-očos), vadovavusio 2014 metų perversmui, atsistatydinimo ir jo administracijos pertvarkos.

Kai kurie protestuotojai taip pat reikalauja reformuoti nepaprastai turtingą ir galingą šios pietryčių Azijos valstybės monarchiją. Anksčiau dėl griežtų įstatymų, draudžiančių šmeižti karališkąją šeimą, tai buvo uždrausta tema.

Augantis judėjimas, kurį iš dalies įkvėpė protestai už demokratiją Honkonge, vis dar iš esmės neturi lyderio.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.