URM: nuo kitos savaitės baltarusiams bus supaprastintas vizų išdavimas

Užsienio reikalų ministerija
Užsienio reikalų ministerija
  © Andrius Ufartas / Fotobankas
BNS
2020-09-16 11:02

 Užsienio reikalų ministerija (URM) žada supaprastinti vizų išdavimą Baltarusijos piliečiams.

Pasak URM, nuo rugsėjo 21-osios Lietuvoje baltarusiams bus taikomos tos pačios nacionalinių vizų išdavimo sąlygos kaip ir Australijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Naujosios Zelandijos ir Pietų Korėjos piliečiams.

Baltarusijos piliečiai galės gauti nacionalinę vizą pusės metų laikotarpiui, pateikdami minimalų dokumentų paketą ir savo finansinio aprūpinimo įrodymą – lėšas trims mėnesiams arba juridinio asmens įsipareigojimą dėl tokių lėšų užtikrinimo.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad Lietuvos diplomatinė tarnyba yra pajėgi užtikrinti sklandų ir greitą vizų išdavimo procesą, nesudarant biurokratinių ir administracinių kliūčių.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė tvirtina, kad, spartinant vizų išdavimo procedūras, Migracijos departamentas aukštos kvalifikacijos specialistų prašymus pradės nagrinėti dar jiems neatvykus į Lietuvą.

„Šiuo metu svarbiausia yra užtikrinti sklandų procedūrų įgyvendinimą“, – teigė R. Tamašunienė.

Numatoma, kad ši supaprastinta vizų išdavimo tvarka galios iki 2021 m. kovo 21 d.

Baltarusijos bendrovės pradėjo aktyviai ieškoti galimybių perkelti veiklą į užsienį po rugpjūčio 9-osios šalies prezidento rinkimų, kurių oficialūs rezultatai apie Aliaksandro Lukašenkos pergalę šalyje sukėlė masinius protestus ir valdžios smurtą prieš jų dalyvius.

Lietuvos Vyriausybė yra patvirtinusi paramos Baltarusijos žmonėms planą, jame be minėtų palengvinimų svarstoma galimybė įmonės steigimui leisti atsidaryti sąskaitas ne tik bankuose, bet ir elektroninių pinigų įstaigose. Plane taip pat numatoma tiesioginė parama nukentėjusių baltarusių gydymui, specialios stipendijos baltarusių studentams ir parama egzilyje Vilniuje veikiančiam baltarusiškam Europos humanitariniam universitetui. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.