Garso aparatūra namams: į ką atkreipti dėmesį?

Garso aparatūra
Garso aparatūra
  © Organizatoriai
alfa.lt
2020-08-18 12:11

Kiekvienuose namuose poilsiaujant, leidžiant laiką su šeimos nariais, draugais skamba muzika bei yra žiūrimi filmai. Tačiau dažnai šeimai įprastinio garso, sklindančio iš kompiuterio ar televizoriaus ekrano nepakanka - norisi geresnės kokybės garso aparatūros, kuri būtų šiuolaikiška ir atspindinti naujausias technologijų tendencijas.

Garso aparatūra namuose gali būti įvairi: kolonėlės su stiprintuvais ar be jų, namų kino sistemos, soundbar garso sistemos, stereo komplektai ir kiti švarų garsą skleidžiantys prietaisai. Tiesa, profesionalios garso aparatūros įsigijimas gali priversti plačiau atverti piniginę, ypač, jei kokybiško garso norisi ne viename būsto kambaryje. Pasak specialistų, siekiant įsigyti kokybišką ir ilgaamžę garso aparatūrą, tačiau neturint patirties, supratimo, į ką yra svarbiausia atkreipti dėmesį, svarbu pasikonsultuoti su fizinėse parduotuvėse dirbančiais asmenimis, o jeigu pirmenybę teikiate pirkiniams internetu – su čia dirbančiais online konsultantais. Preliminariai apskaičiavus, kokios pinigų sumos pareikalaus jūsų naujasis pirkinys, taip pat svarbu įvertinti turimą santaupų kiekį. O šiam esant kuklesniam negu reikėtų – tinklalapyje pateikiama daugiau informacijos apie brangesnių pirkinių finansavimą.

Namų kino sistemos

Vienas populiariausių pasirinkimų – namų kino sistemos. Jas dažniausiai sudaro imtuvas, centrinio kanalo garso kolonėlė, televizoriaus ekrano šonuose statomos kolonėlės, erdvinio garso kolonėlės, bei žemo dažno kolonėlės, naudojamos su stiprintuvais. Pagrindinės namų kino sistemai reikalingos kolonėlės būna tiek didelės, tiek mažos. Kurios jų geriausiai tiktų jūsų namams, priklauso nuo gyvenamosios erdvės dydžio. Anksčiau buvo įprasta manyti, jog kuo kolonėlės yra didesnės, tuo geresnė iš jų sklindanti garso kokybė. Tačiau technologijoms tobulėjant, vis daugiau gamintojų siūlo išties nedideles, tačiau labai geros garso kokybės kolonėles. Verta paminėti, jog mažos, bet galingos kolonėlės, priklausomai nuo prekinio ženklo, gali kainuoti kur kas brangiau negu didžiosios. Renkantis namų kino sistemą, svarbiausia atkreipti dėmesį į centrinės kolonėlės parametrus, kadangi būtent ji atkuria kone visus žiūrimų filmų dialogus ir nuo jos priklauso, kokį garsą girdėsite iš priekinių kino sistemos kolonėlių.

Svarbiausia - parametrai

Teisingas akustikos pasirinkimas pagerina ne tik žiūrimų filmų, bet ir klausomos muzikos kokybę. Taigi, renkantis bet kokio tipo garso sistemą, svarbu atkreipti dėmesį į tokius parametrus kaip galia, dažnių diapazonas, omais matuojama varža, gerą boso garsą užtikrinantis fazoinvertorius bei aukštų ir žemų dažnių garsiakalbiai. Renkantis akustines sistemas, kurios daugiausiai bus naudojamos muzikos klausymui, rinkitės kuo didesnės galios turinčius prietaisus. Jeigu esate numatę konkrečia sumą, kurią galite skirti garso sistemoms, specialistai rekomenduoja rinktis aukščiausius parametrus turinčią techniką, numatytos pinigų sumos rėmuose.

Dažnių diapazonas garso sistemose yra žymimas trumpiniu Hz. Jiems galioja ta pati taisyklė – kuo didesnis diapazonas, tuo girdimas kokybiškesnis ir švaresnis garsas. Minėtas fazoinvertorius – tai kolonėlės korpuse esantis įdubimas, kuris užtikrina puikų boso garsą. Dažniausiai šis įdubimas aptinkamas priekinėje kolonėlių dalyje, tačiau kai kurie gamintojai jį yra įmontavę galinėje kolonėlės dalyje, tad šiuo atveju reikėtų žinoti, jog statant tokio tipo kolonėlę namuose, svarbu užtikrinti apie 40-ies centimetrų tarpą iki sienos. Kitu atveju, bosų kokybė tiesiog tinkamai nesigirdės ir neišnaudosite visų kolonėlės teikiamų privalumų. Aukštų, vidutinių bei žemų dažnių kokybę dažniausiai užtikrina dviejų arba trijų juostų garsiakalbiai. Tad į šį parametrą taip pat patariama atkreipti dėmesį, jeigu namuose norite turėti geriausios akustikos garso sistemą.

Na, o naujausias garso sistemų tendencijas atspindi belaidės kino sistemos ar pavienės kolonėlės, kurios ne tik užtikrina kokybišką garso akustiką, bet ir namams suteikia stilingumo bei šiuolaikiškumo.