PSO nelaiko Rusijoje sukurtos COVID-19 vakcinos pasiekusia pažengusių bandymų stadiją

Vakcina/unsplash.com nuotr.
Vakcina/unsplash.com nuotr.
BNS
2020-08-14 08:13

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį pareiškė, kad Rusijoje šią savaitę patvirtinta vakcina nuo koronaviruso nėra tarp devynių preparatų, kuriuos agentūra laiko pasiekusiais pažengusių bandymų stadiją.

PSO ir jos partneriai įtraukė devynias eksperimentines vakcinas nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 į jungtinį tyrimų ir finansavimo mechanizmą COVAX. Ši iniciatyva leidžia šalims investuoti į kelias potencialias vakcinas ir užsitikrinti ankstyvą prieigą prie patvirtintų preparatų, tačiau tuo pačiu teoriškai užtikrinti padėti įsigyti vakcinų besivystančioms šalims, kurios šiam reikalui stokoja lėšų.

„Šiuo metu neturime pakankamai informacijos, kad galėtume pateikti įvertinimą“ dėl Rusijoje sukurtos vakcinos, sakė PSO generalinio direktoriaus vyresnysis patarėjas Bruce'as Aylwardas (Briusas Eilvordas).

„Šiuo metu tariamės su Rusija, siekdami gauti papildomos informacijos, kad suprastume šio produkto statusą, kokie bandymai buvo atlikti ir kokie galėtų būti kiti žingsniai“, – sakė jis.

Šią savaitę Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad jo šalis jau patvirtino vakciną nuo koronaviruso, nors jos pažengę bandymai su žmonėmis dar nėra baigti. Kremliaus vadovas, nepateikdamas jokių įrodymų, tvirtino, kad paskiepytiems žmonėms susidaręs imunitetas galbūt išsilaikys iki dvejų metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.