Kalifornijos teismas liepė „Uber“ ir „Lyft“ oficialiai įdarbinti vairuotojus

Autmobiliai
Autmobiliai
  © Unsplash.com
BNS
2020-08-11 12:56

Kalifornijos valstijos San Fransisko apygardos aukštesnysis teismas nusprendė, kad pavėžėjimo paslaugų bendrovės „Uber Technologies“ ir „Lyft“ pagal naująjį valstijos įstatymą vairuotojus turi klasifikuoti kaip savo darbuotojus, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“.

Ieškinį bendrovėms pareiškė grupė Kalifornijos prokurorų, kurie „Uber“ ir „Lyft“ apkaltino valstijos įstatymo dėl nepriklausomų rangovų pažeidimu.

Pagal šį įstatymą, bendrovės, priklausančios vadinamajai laisvo uždarbio ekonomikai (angl. gig economy), turi laikytis tam tikrų sąlygų. Be kita ko, nepriklausomi rangovai negali vykdyti darbų, kurie priskiriami pagrindinei tokių bendrovių veiklai.

„Uber“ ir „Lyft“ savo ruožtu tvirtina, jog yra ne transporto bendrovės, o pavėžėjimo paslaugų užsakymo platformų kūrėjai.

„Jeigu sutiktume su tokiu argumentu, dauguma sparčiai augančių sektorių, kurie itin priklauso nuo technologijų, galės iš daugelio darbuotojų nebaudžiamai atimti pagrindinę apsaugą, kurią jiems garantuoja valstijos darbo ir užimtumo įstatymai“, – pareiškė teisėjas Ethanas Schulmanas (Itanas Šulmanas).

Sprendimo įsigaliojimą teismas atidėjo dešimčiai dienų, kad bendrovės turėtų laiko jį apskųsti.

„Absoliuti dauguma vairuotojų nori dirbti nepriklausomai, ir mes jau gerokai pakeitėme savo programėlę, kad užtikrintume atitiktį Kalifornijos teisės aktams“, – pareiškė „Uber“ atstovas Noah Edwardsenas (Noa Edvardsenas).

„Lyft“ atstovai taip pat pareiškė, jog vairuotojai nenori bendrovės darbuotojų statuso.

„Uber“ Kalifornijoje dirba daugiau kaip 200 tūkst. vairuotojų, o „Lyft“ – apie 325 tūkst.

Gegužę bendrovės internetu JAV atliko apklausą, kurioje dalyvavo 734 vairuotojai, ir 71 proc. apklaustųjų pareiškė norintis turėti nepriklausomo rangovo statusą, rašo „The Wall Street Journal“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.