Per sprogimą Beiruto uoste nuskendusio kruizinio laivo savininkas pateikė ieškinį

Beiruto gatvės po sprogimo
Beiruto gatvės po sprogimo
  © SCANPIX
BNS
2020-08-08 09:18

Kruizinio laivo, nuskendusio per galingą sprogimą, šią savaitę driokstelėjusio Beiruto uoste, savininkas libanietis pateikė teismui ieškinį dėl šio incidento, penktadienį pranešė Nacionalinė naujienų agentūra.

Du laivo „Orient Queen“ įgulos nariai žuvo ir dar septyni buvo sužeisti antradienį viename uosto sandėlyje per gaisrą detonavus didžiuliam amonio nitrato kroviniui. Per šį sprogimą didžioji dalis uosto buvo sulyginta su žeme, taip pat buvo nuniokoti daugelis Libano sostinės rajonų.

„Verslininkas Merhi Abou Merhi, kruizinio laivo „Orient Queen“ savininkas, pateikė ieškinį prieš šio katastrofinio sprogimo kaltininkus“, – sakoma valstybinės naujienų agentūros pranešime.

Agentūra pažymėjo, kad tokio pobūdžio ieškinys yra pirmasis ir gali atverti kelią daugybei panašių teisinių pretenzijų ateinančiomis dienomis ir savaitėmis.

Didelis kruizinis laivas, galintis priimti mažiausiai 300 svečių ir turėjęs kazino, stovėjo savo registracijos uoste, kai įvyko nelaimė.

Kaip pranešama, per sprogimą Beirute žuvo mažiausiai 154 žmonės, bet aukų skaičius tikriausiai dar didės, nes dešimtys žmonių tebėra dingę, o daugelio ligoninėse gydomų sužeistųjų būklė yra kritinė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.