R. Karbauskis: G. Nausėdos kaltinimai Sveikatos ministerijos vadovams – politizuoti

Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
BNS
2020-08-07 21:42

Prezidento Gitano Nausėdos kaltinimai Sveikatos ministerijos vadovams yra politizuoti, o jo pareiškimus galima būtų vertinti kaip nurodymus teisėsaugai, sako valdančiųjų „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Anot jo, nerimą kelia tai, jog po prezidento pareiškimo, kad sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai teks atsakyti į susikaupusius klausimus „kompetetingoms institucijoms“, paaiškėja, kad į apklausą Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) kvies ir ministrą.

„Netgi Prezidentas, kad ir kiek galių jis turi, negali pažeidinėti žmogaus teisių, darydamas pareiškimus, kuriuos galima traktuoti, kaip nurodymus teisėsaugos institucijoms. Gerbdamas prezidento nuomonę, negaliu nepastebėti, jog dabartiniai iš Prezidentūros sklindantys pareiškimai Sveikatos ministerijos atžvilgiu yra labai politizuoti, turintys kaltinamąją potekstę“, – feisbuke pareiškė R. Karbauskis.

„Noriu tikėti, kad tas, gerokai pavėluotas, labai didelis susirūpinimas koronaviruso sukeltos krizės valdymu po to, kai ji buvo suvaldyta, nėra banalus bandymas griauti Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos reitingus“, – pridūrė jis.

Anksčiau šią savaitę pats R. Karbauskis komentavo teisėsaugos tyrimus dėl koronaviruso pirkimų ir teigė, kad jie subliukš.

„Šiandien, kai esame situaciją suvaldę, kai turime rezervus, esame apsirūpinę visomis priemonėmis, staiga tie žmonės, kurie stebėjo apkasuose, ateina ir sako – jūs per daug darėte neskelbiamų pirkimų. Nebuvo kitos išeities ir aš tai teigiu, ir šitie dalykai bliūkš, be abejonės, aš absoliučiai įsitikinęs, kad nei ministerijose, nei Vyriausybėje niekas jokia korupcija neužsiiminėjo“, – trečiadienį Žinių radijui sakė R. Karbauskis.

Jis taip pat tvirtino įžvelgiąs politinę potekstę.

„Jei mes žiūrėsime, kiek sykių bliuško kaltinimai, pasakykite, kokia byla, kuri nors byla, šiandien yra teisme, yra susijusi, bliuško viskas šioje situacijoje. Aš matau aiškiai politinę potekstę, nes tie žmonės, aš esu visiškai įsitikinęs, kad nei viceministrė, nei kas nors Vyriausybėje tikrai neužsiiminėjo jokiais korupciniais dalykais“, – teisėsaugos tyrimus komentavo R. Karbauskis.

FNTT tiria 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimą. Tyrime įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba viršijus įgaliojimus, kai galėjo būti padaryta didelė žala valstybei, pareikšti ir sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei, jos prašyma atleisti iš pareigų penktadienį A. Veryga patenkino.

L. Jaruševičienė penktadienį pareiškė pandemijos įkarštyje priėmusi būtinus sprendimus, tad jos sąžinė rami.

Iš viso tyrime įtarimai pareikšti jau šešiems asmenims, tarp įtariamųjų – ir testus tiekusios įmonės „Profarma“ atstovai.

FNTT tyrimo duomenimis, sudarydama 6 mln. eurų vertės sutartį dėl greitųjų COVID-19 viruso nustatymo testų pirkimo, įmonė galimai klastojo dokumentus ir pirkėjui pateikė melagingus duomenis apie greitųjų testų gamintoją.

Pirkimus vykdė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Jos vadovas Vytautas Zimnickas prieš kelias savaites mirė. Teisėsauga yra apklaususi laikinąją laboratorijos vadovybę.

Specialiųjų tyrimų tarnyba vykdo ir dar vieną tyrimą dėl daugiau nei 5 mln. eurų vertės reagentų COVID-19 tyrimams pirkimų – reagentus taip pat pirko minėta laboratorija.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.