Sostinėje atidaromas pripučiamu kupolu dengtas Pilaitės futbolo maniežas

Piliatės pripučiamas futbolo stadionas
Piliatės pripučiamas futbolo stadionas
  © „Facebook“
BNS
2020-08-04 07:15

Sostinėje antradienį atidaromas pripučiamu kupolu dengtas Pilaitės futbolo maniežas – jį planuota atidaryti dar pernai rudenį, tačiau atidarymas dėl techninių kliūčių užtruko.

„Jis buvo pabaigtas. (...) Visą tą laikotarpį vyko dalykai, susiję su statybų techniniais klausimais, nes objektas yra naujas, patirties tiek inžinieriai, tiek statybininkai neturėjo“, – BNS sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Jo teigimu, net ir projektuotojai nežinojo, kaip traktuoti pripučiamu baltu kupolu uždengtą futbolo aikštę – kaip laikiną statinį ar ne, taip pat buvo kliuvinių ir darant projektinę ekspertizę.

„Atsirado tokių kliuvinių, kurie mėnesis po mėnesio tai viską ir pratęsė“, – teigė vienas sostinės vadovų.

Pasak V. Benkunsko, šiuo metu pripūsto kupolo išleisti neplanuojama – tai ketinama daryti nebent kitą vasarą.

„Matant, kokia temperatūra buvo viduje, kai buvo karštos dienos, tai galbūt kitam sezonui turbūt tikrai reikės išleidinėti. Tai yra papildomi kaštai – kainuos kelias dešimtis tūkstančių eurų per sezoną“, – tvirtino V. Benkunskas.

Naujas futbolo maniežas priklauso Pilaitės gimnazijai, kuri infrastruktūrą išnaudos savo reikmėms, o laisvu laiku aikštėje galės treniruotis vaikai, žaisti kiti futbolo mėgėjai.

Nuoma, pasak vicemero, bus prieinama nuo rugsėjo, o infrastruktūros įrengimas savivaldybei atsiėjo apie 2 mln. eurų, dirbtinę aikštės dangą dovanojo Lietuvos futbolo federacija. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.