D. Trumpas piktai užsipuolė Baltųjų rūmų kovos su koronavirusu koordinatorę

Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas
  © Pixabay.com
BNS
2020-08-03 22:12

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį piktai užsipuolė Baltųjų rūmų kovos su koronavirusu darbo grupės koordinatorę Deborah Birx, šiai paskelbus niūrų įspėjimą apie naują pandemijos bangą.

Prezidentas D. Birx komentarus pavadino „apgailėtinais“.

D. Trumpas, nirštantis dėl to, kaip žiniasklaida nušviečia jo veiksmus kovojant su pandemija, pareiškė, kad D. Birx pasidavė spaudimui kalbėti neigiamus dalykus.

„Deborah prarijo jauką ir smogė mums. Apgailėtina!“ – parašė prezidentas socialiniame tinkle „Twitter“.

Sekmadienį D. Birx televizijai CNN sakė, kad Jungtinėse Valstijose, kuriose nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 jau mirė beveik 155 tūkst. žmonių, prasideda „naujas užkrato plitimo etapas“.

„Jis nepaprastai išplitęs, – kalbėjo Baltųjų rūmų koordinatorė. – Visi, gyvenantys kaimo vietovėse: jūs neatsparūs virusui ir nuo jo neapsaugoti.“

D. Trumpas sakė, kad D. Birx savo įspėjimą paskelbė po to, kai sulaukė Atstovų Rūmų pirmininkės demokratės Nancy Pelosi puolimo.

N. Pelosi ir kiti demokratai kritikavo patyrusią visuomenės sveikatos ekspertę D. Birx, esą ji savo pateikiama informacija siekia įsiteikti D. Trumpui.

„Manau, prezidentas skleidžia dezinformaciją apie virusą, o ji yra jo paskirta, todėl ja nepasitikiu“, – sakė N. Pelosi televizijai ABC.

Sekmadienį Baltieji rūmai suskubo ginti D. Birx.

„Pirmininkė N. Pelosi elgiasi labai neatsakingai, bandydama pakirsti visuomenės pasitikėjimą D. Birx – pagrindine visuomenės sveikatos profesionale kovos su koronavirusu darbo grupėje“, – tviteryje rašė strateginės komunikacijos vadovė Alyssa Farah.

„Be to, tai tiesiog neteisinga. Taškas. Pabaiga“, – pridūrė ji.

Tačiau D. Trumpas savo pirmadienio žinute tviteryje pakeitė kursą.

„Taigi, Išprotėjusi Nancy Pelosi pasakė siaubingų dalykų apie dr. Deborah Birx, puolė ją už tai, kad ji per daug pozityvi dėl labai gero darbo, kurį mes atliekame kovodami su Kinijos Virusu, įskaitant Vakcinas ir Vaistus. Siekdama atremti Nancy puolimą, Deborah prarijo jauką ir smogė mums. Apgailėtina!“ – rašė prezidentas.

JAV vyriausiasis užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci, dar vienas itin gerai pažįstamas šalies atsako į pandemiją veidas, dažnai užsitraukia Baltųjų rūmų, o neretai ir paties D. Trumpo, rūstybę už pateikiamus epidemiologinės padėties vertinimus.

Autoritetingo imunologo pateikiami vertinimai dažnai kertasi su prezidento piešiamu šviesesniu situacijos vaizdu.

D. Trumpas yra pavadinęs A. Fauci „panikos kėlėju“ ir apkaltinęs jį visuomenės klaidinimu. Praėjusią savaitę prezidentas pareiškė, jog neteisinga, kad šio mediko populiarumo reitingas yra gerokai aukštesnis už jo paties. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.