Vilnius užsimojo išnaikinti nelegalius garažų masyvus

Kaunas tvarkosi: griauna nelegalius garažus
Kaunas tvarkosi: griauna nelegalius garažus
  © Savivaldybė
BNS
2020-08-02 08:55

Sostinėje iki rugsėjo pabaigos turėtų nelikti nelegalių metalinių garažų masyvų, šią savaitę pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Jos teigimu, garažų savininkai raginami geruoju atlaisvinti kelis dešimtmečius metaliniais garažais užstatytą valstybinę žemę.

Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas sako, kad atlaisvinta teritorija bus skirta viešosioms erdvėms, automobilių keliams, pėstiesiems bei dviratininkams.

„Didžioji dalis metalinių garažų Vilniuje yra apleisti, aplink juos mėtosi šiukšlės, garažai trūnija ir kelia grėsmę asmenų sveikatai, aplinkai bei turtui. Jie darko sostinės veidą ir nelegaliai užima valstybinę žemę, kuri yra reikalinga siekiant augančiam mieste nutiesti daugiau patogesnių kelių, dviračių takų, įrengti poilsio ir žaidimų erdves“, – teigė vicemeras.

Savivaldybės duomenimis, sostinėje yra apie 10,7 tūkst. metalinių garažų, jų masyvai užima 51 hektarą valstybinės žemės.

Savivaldybė žada, kad žmonėms, kurie iki rugsėjo 30 dienos iškels garažus į sau priklausančią žemę arba išveš į metalo laužą, padės sutvarkyti paliktą teritoriją.

„Labai tikimės, kad garažų savininkai bus geranoriški ir atlaisvins valstybinę žemę, kuria jie be rimtesnių sankcijų naudojosi labai ilgą laikotarpį. Tuo atveju, jeigu savininkai savo garažų neiškels, savivaldybė bus priversta inicijuoti teisminius procesus, o savininkams grės piniginės baudos ir iš Nacionalinės žemės tarnybos pusės“, – sakė V. Mitalas.

Karoliniškėse vietoj garažų masyvo ketinama įrengti 250 metrų trūkstamą gatvės atkarpą tarp V. Maciulevičiaus ir R. Jankausko gatvių.

Šnipiškėse, tarp Giedraičių ir Kintų gatvių, atsiras aikštė renginiams, pėsčiųjų takai, vaikų žaidimų ir sporto aikštelės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.