V. Pranckietis tapo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos nariu

G. Nausėdos susitikimas su V. Pranckiečiu
G. Nausėdos susitikimas su V. Pranckiečiu
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
BNS
2020-08-01 20:18

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis tapo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos nariu. 

Šios politinės jėgos nariu jis tapo šeštadienį, dalyvaudamas Ariogaloje vykusiame Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydyje „Su Lietuva širdy“, pranešė V. Pranckiečio atstovas spaudai Paulius Žeimys. 

Pasak jo, Seimo pirmininkui pasveikinus sąskrydžio dalyvius, jam buvo oficialiai įteiktas narystę sąjungoje patvirtinantis pažymėjimas.  

V. Pranckietis birželį paskelbė spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose dalyvausiantis su opoziciniu Liberalų sąjūdžiu. 

V. Pranckietis į Seimą buvo išrinktas Raudondvario apygardoje Kauno rajone kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas. Po konfliktų su partijos vadovu Ramūnu Karbauskiu jis paliko „valstiečius“, šie nesėkmingai bandė jį išversti iš Seimo pirmininko posto.

1945 metais V. Pranckiečio tėvas Albertas Pranckietis buvo ištremtas į lagerį Sovietų Sąjungos Archangelsko srityje.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga yra visuomeninė organizacija, vienijanti apie 40 tūkstančių narių, visoje Lietuvoje veikia 53 organizacijos filialai. Organizacija puoselėja tautinę savimonę ir kultūrą, rezistencijos ir tremties atminimo įamžinimu  ir istorinės tiesos apie pasipriešinimą okupacijai atkūrimu.

Sovietinės okupacijos metu iš Lietuvos ištremta daugiau kaip 130 tūkst. žmonių, taip pat tūkstančiai žuvo lageriuose. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.