JAV greičiausiai nenaudos Kinijos ir Rusijos sukurtų COVD-19 vakcinų

Vakcina/unsplash.com nuotr.
Vakcina/unsplash.com nuotr.
BNS
2020-08-01 18:22

JAV vyriausiasis šalies užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci išreiškė susirūpinimą dėl COVID-19 vakcinų, kurias kuria Kinija ir Rusija, saugumo, pasauliui suskubus ieškoti vaisto nuo pandemijos, kuri, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), gali būti jaučiama dešimtmečiais.

Praėjus šešiems mėnesiams nuo akimirkos, kai PSO paskelbė pasaulinę nepaprastąją padėtį, naujasis koronavirusas jau pražudė mažiausiai 679 000 žmonės, o užsikrėtė mažiausiai 17,9 milijono planetos gyventojų, praneša naujienų agentūra AFP.

Tuo metu, kai Vakarų Europos šalys skelbia apie naujas ribojančiąsias priemones ir praneša apie istorinį ekonomikos nuosmukį, JT sveikatos agentūra pareiškė, kad pandemija sukėlė „tik kartą per šimtmetį“ pasitaikančią krizę, o jos padariniai bus jaučiami dešimtmečius.

Kinijoje keletas farmacinių bendrovių jau išsiveržė į priekį vakcinos kūrimo lenktynėse, tuo tarpu Rusija nustatė terminą – rugsėjo mėnesį, – iki kada tikisi turėti savo vakciną.

Visgi A. Fauci pažymėjo, jog mažai tikėtina, kad JAV naudosis kurioje iš šių šalių sukurtomis vakcinomis, nes reguliavimo sistemos Kinijoje ir Rusijoje yra gerokai neskaidresnės nei Vakaruose.

„Labai tikiuosi, kad kinai ir rusai iš tikrųjų išbandys vakciną prieš kam nors ją skirdami“, – pareiškė jis penktadienį vykusiame JAV Kongreso posėdyje.

„Teiginiai, kad yra pasiruošta paskirstyti vakciną dar prieš ją išbandant, manau, yra problemiški – pačiu geriausiu atveju“, – pridūrė A. Fauci.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.