Berlyne vyksta protestai prieš dėl koronaviruso įvestus apribojimus

Koronavirusas
Koronavirusas
  © Pixabay.com
BNS
2020-08-01 17:17

Berlyne šeštadienį tūkstančiai žmonių susirinko protestuoti prieš ribojančiąsias priemones, įvestas siekiant sustabdyti koronavirusinės infekcijos plitimą, skelbdami „pandemijos pabaigą“ tuo metu, kai institucijos nerimauja dėl naujų užkrato atvejų skaičiaus augimo.

Minia švilpiančių ir skanduojančių žmonių, iš kurių vos keli dėvėjo kaukes, žygiavo per Berlyno centrą nuo Brandenburgo vartų bulvaru, besidriekiančiu per Tirgarteno parką.

Protestuotojai nešėsi savo pačių padarytus plakatus su šūkiais: „Korona, netikras aliarmas“, „Esame verčiami dėvėti antsnukius“, „Natūrali gynyba, o ne skiepijimas“ ir „Nutraukite paniką dėl koronaviruso – grąžinkite pagrindines teises“.

Protestuotojai skandavo: „Mes čia, mes išsakome savo nuomonę, nes mūsų laisvė buvo atimta“.

Demonstracija, pavadinta „Pandemijos pabaiga – laisvės diena“, buvo planuojama ne vieną savaitę ir pritraukė žmones iš įvairių Vokietijos vietų. 

Tuo tarpu policija garsiakalbiais ragino susirinkusiuosius laikytis saugaus atstumo taisyklių ir dėvėti kaukes.

Ankstesni protestai prieš apribojimus Vokietijoje pritraukė daugybę dalyvių, įskaitant sąmokslo teoretikus ir dešiniųjų pažiūrų populistus.

Manoma, kad Vokietijai gana sėkmingai pavyko suvaldyti koronaviruso protrūkį, o mirčių skaičius šalyje – šeštadienio duomenimis, šiek tiek daugiau nei 9 150 – buvo mažesnis nei panašiuose kraštuose. Tuo tarpu užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 210 670.

Vokietijos vyriausybė nuo balandžio pabaigos ėmė švelninti ribojančiąsias priemones, tačiau vis dar galioja socialinio atsiribojimo taisyklės, kaip ir reikalavimas dėvėti kaukes viešajame transporte ir parduotuvėse.

Pareigūnai perspėjo gyventojus neatsipalaiduoti, nes pastarosiomis savaitėmis ėmė augti naujų užkrato atvejų skaičius. 

Šią savaitę institucijos paprašė vokiečių laikytis atstumo ir dėvėti kaukes, o sunerimus dėl įvežtinių atvejų, į šalį atvykstantiems žmonėms siūloma nemokama galimybė išsitirti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.