Bebrų medžioklė pasienyje kainavo 7,5 tūkst. eurų

Bebrai
Bebrai
  © „Lietuvos žinios“
BNS
2020-07-31 10:11

Marijampolės apylinkės teismas antradienį skyrė 7,5 tūkst. eurų baudas dviem neteisėtai valstybės sieną kirtusiems vyrams.

Kaip pranešė Generalinė prokuratūra, pernai balandį Vilkaviškio rajone vienas iš vyrų vandens grioviu nubrido į Rusijos teritoriją ir už poros minučių grįžo atgal į Lietuvą. Šalia buvęs jo bendrininkas tuo metu stebėjo aplinką ir saugojo, kad jų neužkluptų pasieniečiai.

Pareigūnams vėliau sulaikius vyrus, jie aiškino pasienyje medžioję bebrus.

„Baudžiamajai atsakomybei kilti nesvarbu valstybės sienos kirtimo tikslas (net jeigu asmuo medžioja ar grybauja), svarbu, kad tai būtų padaryta neteisėtai ir kirsta išorinė Europos Sąjungos siena. Nuo baudžiamosios atsakomybės atleidžiamas užsienietis, jeigu jis neteisėtai atvyko turėdamas tikslą pasinaudoti prieglobsčio teise arba turėdamas tikslą iš Lietuvos teritorijos pereiti į trečiąją valstybę, jeigu toks asmuo deportuojamas į šalį, iš kurios perėjo Lietuvos sieną, arba į šalį, kurios pilietis jis yra“, – pranešime cituojamas ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras Vytautas Nacikūnas.

Šis Marijampolės teismo nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.