V. Žala pasisakė, ką norėtų matyti prie LASF vairo

Vaidotas Žala/„Agrorodeo“ komandos nuotr.
Vaidotas Žala/„Agrorodeo“ komandos nuotr.
Alfa.lt
2020-07-27 10:54

Likus mažiau nei savaitei iki naujo Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prezidento rinkimų, lenktynininkas Vaidotas Žala išreiškė palaikymą ir pasitikėjimą techninių reikalavimų komiteto pirmininku, o dabar ir kandidatu į LASF prezidentus Egidijumi Janavičiumi. „Agrorodeo“ komandos pilotas įsitikinęs, kad asociacijos viduje pokyčiai – būtini, o šis kandidatas jau įrodė, kad iniciatyvos jam netrūksta.

Labiausiai trūksta skaidrumo

Lenktynininkas teigė, kad viena svarbiausių LASF prezidentui tenkančių užduočių – išlaikyti skaidrumą ir asociacijos reputaciją. Vis tik pastarieji įvykiai parodė, kad tai nėra lengva užduotis.

Dar kovo 1 d. dabartinis prezidentas Saulius Girdauskas pareigūnams įkliuvo neblaivus prie vairo, o liepos 1-ąją šalį apskriejo žinia apie LASF viceprezidento Ernesto Staponkaus suėmimą dėl įtarimų vykdant šešėlinę veiklą, siekiant išvengti mokesčių.

Užtarnautas pasitikėjimas

V. Žala prisiminė, kad dar pavasarį, kai kilo sąmyšis dėl dabartinio prezidento veiksmų, būtent E. Janavičius ėmėsi iniciatyvos, kad toks elgesys organizacijos viduje nebūtų toleruojamas. Tuomet jį palaikė bei už dabartinio prezidento apkaltą pasisakė daugiau nei 70 proc. asociacijos narių.

Šis kandidatas už parodytą iniciatyvą sulaukė palaikymo ir iš sportininkų bendruomenės, o „Agrorodeo“ pilotas pripažino, kad jau ir anksčiau E. Janavičius yra įrodęs, kad dirbdamas asociacijos viduje jis skatina ne tik skaidrumą, tačiau ir automobilių sporto plėtrą.

„Egidijų pažįstu jau penkerius metus, kartu esame ne tik vykę į Dakarą, tačiau ir dirbę kitų projektų metu. Jis yra sąžiningas, principingas ir puikiai išmano automobilių sporto subtilybes. Be to, jis labai daug laiko skiria bendravimui su sportininkais bei siekia sudaryti platesnes galimybes lenktynininkų tobulėjimui bei naujų bendruomenės narių įsitraukimui“, – aiškino V. Žala.

Skatina ne drausti, o plėstis

Lenktynininkas atkreipė dėmesį, kad šalyje vyksta nemažai mėgėjiškų renginių, į kuriuos licencijuoti lenktynininkai negali net atvykti, mat jie, būtent automobilių sporto federacijos, yra pripažįstami nelegaliais. E. Janavičius jau kurį laiką aiškiai pasisako, kad požiūris turi būti keičiamas ir mėgėjiškos lenktynės ne draudžiamos, o priešingai – bendradarbiaujant su organizatoriais ne tik legalizuojamos, tačiau ir užtikrinamas visapusiškas jų saugumas.

„Bendradarbiaudamas su E. Janavičiumi, įsitikinau, kad jis yra konkretus žmogus ir iškeltus tikslus jis įgyvendina. Iki šiol buvo siūloma nemažai idėjų, projektų ar net išsakoma pažadų, kurie ir teliko tik žodžiais, todėl labai norėtųsi, kad asociacijos vadovybei užtektų ryžto ne tik savo užmojus išsakyti, tačiau juos ir įgyvendinti“, – pabrėžė V. Žala.

Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidento rinkimai įvyks liepos 28 d., kada ir paaiškės naujasis asociacijos prezidentas pakeisiantis iki šiol, nuo 2019 m. kovo 23 d., šias pareigas ėjusį Saulių Girdauską.