Pagrindiniam A. Lukašenkos varžovui uždrausta dalyvauti rinkimuose

Viktoras Babaryka
Viktoras Babaryka
  © SCANPIX
BNS
2020-07-14 14:01

Baltarusijos centrinė rinkimų komisija antradienį atsisakė įregistruoti kandidatu rugpjūtį įvyksiančiuose prezidento rinkimuose kalinamą pagrindinį šalies vadovo Aleksandro Lukašenkos varžovą.

Komisija, parekomendavus jos pirmininkei, vienbalsiai nubalsavo prieš Viktoro Babarykos kandidatūrą. Komisijos pirmininkė anksčiau perskaitė įtarimus, kad V. Babaryka nedeklaravo visų savo pajamų, o jo kampanija naudojosi finansavimu iš užsienio organizacijos.

Užsienio valstybės pagalba Centrinė rinkimų komisija laiko banko „Belgazprombank“, kurio akcininkai yra Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ ir jo kontroliuojamas „Gazprombank“, darbuotojų dalyvavimą V. Babarykos iniciatyvinėje grupėje.

V. Babarykos rinkimų štabo teisininkas Maksimas Znakas sakė, kad Centrinės rinkimų komisijos sprendimą ketinama skųsti.

„Mes bent jau teisme suprasime, kas įvyko, nes tai, ką išgirdome iš... [CRK vadovės], atrodo keistai“, – antradienį žurnalistams sakė M. Znakas.

V. Babarykos štabo vadovė Marija Kolesnikova pareiškė, kad Baltarusijos valdžia „silpna ir įbauginta“, jei neleido jo įregistruoti.

„Valdžia tokia silpna ir taip išsigando, kad neleido Viktoro Dmitrijevičiaus [Babarykos] registruoti“, – sakė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.