Tarptautiniame Vilniaus 100 km bėgime varžysis Suomijos žvaigždė

Tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas/Augusto Četkausko nuotr.
Tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas/Augusto Četkausko nuotr.
Alfa.lt
2020-07-14 11:42

Liepos 19 dieną Vilniaus Vingio parke vyks tradicinis tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas. Pasirinkę šią sudėtingą distanciją, sportininkai varžysis ir dėl Lietuvos čempionato apdovanojimų, o kiti bėgikai galės rinktis 50 km distanciją arba estafetes 10x10 km bei „Bėk su draugu“ (2x10 km).

Šioje bėgimo šventėje netrūks dalyvių iš užsienio. Šiuo metu į bėgimą yra užsiregistravę dalyviai iš Argentinos, Tailando, Rusijos, Lenkijos ir Suomijos. Renginyje išvysime ir Lietuvos ilgų nuotolių bėgimo lyderius – 100 km distanciją bėgs Ruslanas Seitkalijevas, o 50 km – Aleksandras Sorokinas. Tuo tarpu didžiausia žvaigždė iš užsienio – suomė Noora Honkala.

N. Honkala išgarsėjo 2014 metais, kuomet tapo jauniausia moterimi, įveikusia Spartatloną. Tai yra net 246 km bėgimas per visą Graikiją. Šiuo metu 28-erių metų sportininkė jau yra įveikusi tris Spartatlonus. Ji taip pat yra patekusi į pasaulio 24 valandų bėgimo čempionato geriausiųjų dešimtuką. Beje, Spartatloną yra laimėjęs minėtas lietuvis A. Sorokinas.

Daugiausiai dalyvių Vilniuje tradiciškai sulaukia estafetė 10x10 km. Čia kasmet vyksta atkakli kova tarp bėgimo klubų. O tiems, kas negali surinkti 10 žmonių komandos, yra pasiūlyta nauja rungtis – estafetė 2x10 km.

Startiniai dalyvių ir komandų paketai bus išduodami liepos 18 d. „Sportland“ parduotuvėje (Gedimino pr. 20, Vilniuje) parduotuvėje (15-20 h) ir renginio dieną (renginio vietoje).

Kol sportininkai nuo ankstaus ryto suks ratus Vingio parko takais, Vilniaus 100 km bėgimo organizatoriai parengė pramogas žiūrovams ir vaikams.

Nuo 13 valandos pradės veikti „Perskindol“ iššūkių zona su „Power Hit Radio“. Iššūkius padės įveikti „Impuls“ treneriai. Iššūkiuose galės dalyvauti visi norintys. Vyks tiek asmeninės, tiek komandinės rungtys. Visi aktyvūs žmonės bus kviečiami išbandyti savo jėgas ir už Lietuvą padaryti šimtą atsispaudimų, pritūpimų ar šuoliukų.

Tarptautinį Vilniaus 100 km bėgimą rengia Vilniaus miesto savivaldybė, asociacija „Sporto renginiai“, VšĮ „Sveikas miestas“ ir Lietuvos lengvosios atletikos federacija.