Kriminalas: Vilniuje rengiamos LGBT eitynės, bet jų rengėjai neskelbiami

Baltic Pride eitynės Vilniuje
Baltic Pride eitynės Vilniuje
  © Irmantas Gelūnas / Fotobankas
BNS
2020-07-11 08:36

Šeštadienį Vilniuje, Gedimino prospekte, rengiamos eitynės už seksualinių mažumų teises.

Jas organizuoja LGBTQ+ (lebsiečių, gėjų, biseksualų, translyčių asmenų) bendruomenė, tačiau nei jų pavardės, nei organizacijos pavadinimai neskelbiami.

Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko BNS sakė dalyvausiąs eitynėse kaip bendruomenės narys, bet kas jas organizuoja, nežinąs.

„Palaikysime bendruomenės iniciatyvą“, – sakė jis.

V. Simonko teigimu, šis renginys su „Baltic Pride“ nieko bendro neturi.

„Vilnius Pride 2020“ rengėjai internete skelbia solidarumo eitynėmis siekiantys atkreipti dėmesį į problemas, „su kuriomis susiduria mūsų bendruomenė, ir solidarizuotis su kitais judėjimais už socialinį teisingumą“.

Teigiama, kad bus išreikštas protestas prieš LGBTQ+ asmenis diskriminuojančius įstatymus bei teisinių apsaugų nebuvimą, taip pat norima paskatinti vietos LGBTQ+ bendruomenės tarpusavio solidarumą ir solidarumą su kitais judėjimais, kovojančiais už socialinį teisingumą, lygybę.

„Taip pat kalbėsime apie tai, kaip įvairios priespaudos sąveikauja tarpusavyje“, – teigiama kvietime į renginį.

Eitynės prasidės nuo Katedros aikštės ir vyks iki Seimo. Čia planuojama surengti demonstraciją.

„Transfobiški, rasistiniai, seksistiniai, ar kiti diskriminuojantys pasisakymai nebus toleruojami. Eitynėse taip pat nelaukiama politinių partijų ir verslo reklama (vėliavos, baneriai, ir t.t.)“, – teigia organizatoriai.

Kadangi dėl koronaviruso galioja žmonių skaičiaus ribojimas renginiuose, eitynėse galės dalyvauti ne daugiau kaip 1 tūkst. žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.