Į Lietuvą uždrausta atvykti iš Bulgarijos ir Rumunijos

Skrydis
Skrydis
  © Inga Juodytė / „Fotobankas“
BNS
2020-07-10 17:36

Ilgėja šalių, iš kurių užsieniečiams draudžiama atvykti į Lietuvą, sąrašas: nuo pirmadienio prie jų prisideda Bulgarija ir Rumunija. 

Taip pat toliau į Lietuvą neįleidžiami užsieniečiai, gyvenantys Švedijoje, Liuksemburge ir Portugalijoje, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Iš šių penkių šalių grįžtantiems Lietuvos piliečiams bus privaloma 14 dienų izoliacija, penktadienį savo įsakymu patvirtino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Izoliacija rekomenduojama iš Kroatijos ir Čekijos atvykusiems šių šalių piliečiams, jose teisėtai gyvenantiems asmenims bei Lietuvos piliečiams.

Iš trečiųjų šalių užsieniečiai į Lietuvą gali atvykti tik gavę leidimą iš atsakingų Lietuvos institucijų, priklausomai nuo klausimo pobūdžio – Užsienio reikalų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar kt. 

Šalių, iš kurių leidžiama atvykti, sąrašas atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.

Lietuvos piliečiams leidžiama grįžti iš bet kurios šalies, tačiau jei jie grįžo iš koronaviruso paveiktų valstybių, t. y. jei jose sergamumas per dvi savaites yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų, jiems privaloma dviejų savaičių izoliacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.