Rusijoje ketinama dalį senatorių skirti iki gyvenimo pabaigos

Maskva
Maskva
  © Pixabay.com
BNS
2020-07-08 19:54

Rusijoje įvedus konstitucines pataisas senatoriaus statuso suteikimas iki gyvos galvos buvusiems šalies prezidentams ir kitiems asmenims bus įtvirtintas įstatymu, trečiadienį pareiškė parlamento aukštųjų rūmų – Federacijos Tarybos – pirmininkė Valentina Matvijenko.

„Kalbant apie teisę [buvusiam] Rusijos prezidentui tapti senatoriumi iki gyvenimo pabaigos, tai neįvyks savaime. Konstitucijos 95-ajame straipsnyje nenumatytas automatinis sprendimas [suteikti tokį statusą] – todėl, kad ten yra [numatyta] teisė atsisakyti. Todėl įstatyme taip pat reikės aprašyti šios pataisos veikimo mechanizmą. Įstatymų pakete bus ruošiamas ir šis mechanizmas“, – V. Matvijenko atsakė į žurnalistų užduotą klausimą dėl senatoriaus statuso buvusiam prezidentui Dmitrijui Medvedevui.

Konstitucijos pataisose numatyta, kad į Federacijos Tarybą prezidentas galės paskirti ne daugiau 30 senatorių, iš jų ne daugiau nei septyni gali būti skiriami senatoriais iki gyvenimo pabaigos. Senatoriaus iki gyvenimo pabaigos statusą taip pat galės gauti buvęs prezidentai ir valstybinei bei visuomenei ypač nusipelnę asmenys.

„Senatorių skyrimas į Federacijos Tarybą pagal taip vadinamą prezidentinę kvotą (beje, tokia praktika yra daugumo valstybių) – prezidento sprendimas. Kada jis nuspręs, kad būtina tai padaryti, priklauso nuo jo sprendimo“, – kalbėjo V. Matvijenko.

Rusijos Federacijos Tarybą sudaro 170 senatorių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.