A. Tapino „Laisvės TV“ su buvusiu direktoriumi santykius aiškinsis teisme

Andrius Tapinas
Andrius Tapinas
  © Organizatoriai

Žurnalisto ir visuomenės veikėjo Andriaus Tapino įkurta „Laisvės TV“ žada teisme aiškintis santykius su buvusiu šios televizijos direktoriumi Mykolu Markausku.

Viešoji įstaiga „Laisvės TV“ padavė į teismą buvusį direktorių M. Markauską ir jam priklausančią MB „Audiovizualus“ dėl galimai padarytos žalos atlyginimo.

Apie tai A. Tapinas pranešė socialiniame tinkle „Facebook“. „Penktadienį Vilniaus apygardos teismas priėmė „Laisvės TV“ ieškinį buvusiam direktoriui M. Markauskui ir jam priklausančiai MB „Audiovizualus“ dėl galimai padarytos žalos atlyginimo“, – skelbiama įraše.

A. Tapino teigimu, praėjusių metų spalį M. Markauskui pasitraukus iš einamų „Laisvės TV“ direktoriaus pareigų buvo suformuota nauja vadovybė, kurios užsakymu atliktas auditas išaiškino galimai padarytų nuostolių, kuriuos bus siekiama išieškoti teisme.

M. Markauską poste pakeitė jo pavaduotoja, buvusi „AltSpace“ bendradarbystės erdvės vedėja Gabija Milašiūtė, pradėjusi vadovauti abiem projektams.

„Laisvės TV“ programų direktoriumi tapo Dominykas Šumskis, anksčiau dirbęs Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertu, vėliau perėjęs dirbti į „Laisvės TV“ laidų ir specialiųjų projektų prodiuseriu.

Alfa.lt susisiekus su M. Markausku, šis tvirtino kol kas dar negavęs jokių dokumentų ar šaukimų į teismą, taip pat pabrėžė, kad yra privatus asmuo ir nuo komentarų ketina susilaikyti, o nuo kaltinimų ginsis teisinėmis priemonėmis.

Viešai prieinamoje „Laisvės TV“ ataskaitoje už 2018 m. skelbiama, kad M. Markauskui tais metais priskaičiuotas darbo užmokestis sudarė 24 999,96 Eur, socialinio draudimo įmokos – 10 044,94 Eur, gyventojų pajamų mokestis – 3749,98 Eur.

2019 m. veiklos rezultatų ataskaita „Laisvės TV“ puslapyje neviešinama.

Apie tai, kad M. Markauskas palieka „Laisvės TV“, visuomenei pranešta praėjusių metų spalį.

„Mykolo interesu ilgainiui tapo nacionalinis saugumas informaciniame lauke, todėl jis nusprendė užsiimti kitais projektais. Tikiuosi, kad „Laisvės TV“ gauta patirtis ir išmoktos pamokos padės jam sėkmingai tęsti karjerą šiame svarbiame sektoriuje“, – pernai spalį rašė A. Tapinas.

M. Markauskas „Laisvės TV“ vadovavo nuo 2016 m. Per tą laiką „Laisvės TV“ išaugo vien televizijos marškinėlius – kartu su AB „Ogmios centras“ sostinėje 2018 m. pavasarį atidaryta kūrybinių industrijų bendradarbiavimo studija „AltSpace“. Komercinio nekilnojamojo turto vystytoja į šį projektą investavo per 600 000 Eur, o jo operatore tapo „Laisvės TV“ komanda.

2018 m. lapkritį bendrovė žengė naują plėtros žingsnį – atidarė dar vieną „AltSpace“ bendradarbystės erdvių studiją senamiestyje, Islandijos gatvėje.