JAV per vieną dieną patvirtino 7,5 mlrd. dolerių vertės ginkluotės sandorius su užsienio valstybėmis

Kauno aerodromą pasiekė JAV kariuomenės sraigtasparnių grupė
Kauno aerodromą pasiekė JAV kariuomenės sraigtasparnių grupė
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2020-07-08 18:30

Panašu, kad JAV Nepriklausomybės diena buvo ginklus gaminančioms kompanijoms gan sėkminga – pirmadienį JAV valstybės departamentas patvirtino galimus ginkluotės įsigijimo sandorius su 5 skirtingomis valstybėmis, kurių bendra vertė siekia apie 7,5 mlrd. dolerių.

Portalo „Defence News“ duomenimis, tarp Gynybinio saugumo kooperacijos agentūros (DSCA) puslapyje paviešintų galimų sandorių yra UH-60M „Black Hawk“ sraigtasparnių pardavimas Lietuvai, E-2D „Hawkeye“ lėktuvų Prancūzijai, MV-22 „Osprey“ orlaivių Indonezijai, „Stryker“ kovos mašinų Argentinai ir aviacijos kuro pardavimas Izraeliui.

Šis DSCA pranešimas reiškia, kad Valstybės departamentas nusprendė, kad šie galimi atvejai atitinka nustatytus standartus, tačiau dar tikrai nereiškia, kad šie pardavimai įvyks tokia forma, kokia jie yra šiuo metu pateikti. Šiuos sandorius patvirtinus Kongresui, pirkėjas galės pradėti derybas dėl kainos ir kokybės, kurios gali gerokai pasikeisti iki dar pasirašant susitarimo dokumentą.

Lietuva už savo norimus 6 UH-60M „Black Hawk“ sraigtasparnius planuoja išleisti 380 mln. dolerių (apie 336 mln. eurų). Norimame standartiniame komplekte turėtų būti pridėta ir 14 T700-GE-701D variklių, 12 M240H kulkosvaidžių, naktinio matymo akiniai, mobiliųjų radijų stotelės ir reikalinga amunicija.

Šie „Black Hawk“ pakeis Lietuvos turimus sovietinius Mi-8 sraigtasparnius. JAV taip pat finansiškai prisidės prie Lietuvos sandorio pagal Europos rekapitalizacijos skatinimo programą (ERIP), kurios tikslas paspartinti Europos sąjungininkų perėjimą nuo rusiškos ginkluotės prie amerikietiškos. Kol kas valstybės departamentas prie šio sandorio prisidėjo 30 mln. dolerių suma.