Švedija: Iranas sutiko išmokėti kompensacijas numušto Ukrainos lėktuvo aukų šeimoms

Irano numušto lėktuvo nuolaužos
Irano numušto lėktuvo nuolaužos
  © SCANPIX
BNS
2020-07-02 19:13

Švedija ketvirtadienį pareiškė, kad Iranas sutiko išmokėti kompensacijas žmonių, žuvusių sausį netoli Teherano numušus Ukrainos lainerį, artimiesiems.

Lėktuvas „Boeing 737“ buvo numuštas dviem raketomis ir sudužo vos pakilęs iš Teherano oro uosto sausio 8 dieną. Tąsyk žuvo visi 176 orlaivyje buvę žmonės.

Šiitiška respublika po kelių dienų pripažino, kad jos pajėgos netyčia numušė į Kijevą skridusį lainerį.

„Pasirašėme abipusio supratimo susitarimą, kad dabar derėsimės su Iranu dėl pakeitimų, susijusių su kompensacija aukų artimiausiems giminėms“, – naujienų agentūrai TT sakė Švedijos užsienio reikalų ministrė Ann Linde, kurios žodžius patvirtino jos spaudos tarnyba.

Pasak A. Linde, susitarimas buvo pasiektas po derybų su Iranu ir šalimis, kurių piliečių yra tarp aukų.

Nors lieka neaišku, kokios sumos bus išmokėtos, švedų diplomatijos vadovė pabrėžė, jog „nėra abejonių“, kad Iranas išmokės kompensacijas.

Tarp aukų daug buvo iraniečių ir kanadiečių, o dalis aukų buvo iš Švedijos, Didžiosios Britanijos, Afganistano ir Ukrainos. Per katastrofą gyvybių neteko ir devyni įgulos nariai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.