EK pradėjo pažeidimo procedūrą dėl Lietuvos taikomų kelionių paketų taisyklių

Kelionė
Kelionė
  © Pixabay.com
BNS
2020-07-02 18:01

Lietuvos bei dar devynių Europos Sąjungos (ES) valstybių nacionalinės kelionių paketų taisyklės pažeidžia ES teisę, pareiškė Europos Komisija (EK). Ji ketvirtadienį nusprendė pradėti pažeidimo nagrinėjimo procedūrą ir išsiuntė valstybėms oficialų pranešimą.

EK teigimu, dėl koronaviruso pandemijos teko atšaukti daug kelionių, tačiau net ir per krizę vartotojų teisės tebegalioja, o nacionalinės paramos priemonės jų neturi sumenkinti.

Šiemet gegužę EK priėmė rekomendaciją dėl čekių, kad dabartinėmis aplinkybėmis padėtų ES šalims kurti patikimas ir lanksčias čekių sistemas, tačiau Lietuvoje ir dar devyniose šalyse vis dar taikomos nacionalinės taisyklės dėl kelionių paketų, pagal kurias kelionių organizatoriai už atšauktas keliones vietoj kompensacijos pinigais gali išduoti kelionės čekius arba atidėti kompensavimą ilgesniam nei 14 dienų laikotarpiui, kaip nustatyta ES direktyvoje.

Pagal ES teisę keleiviai turi teisę pasirinkti, ar atgauti pinigus ar gauti kompensacija kitu pavidalu, pavyzdžiui, čekiais.

EK teigimu, Lietuva, Čekija, Graikija, Italija, Kipras, Kroatija, Lenkija, Portugalija, Prancūzija ir Slovakija turi per du mėnesius atsakyti ir imtis priemonių trūkumams pašalinti, kitaip EK gali nuspręsti joms išsiųsti pagrįstą nuomonę.

Seimas balandį įteisino specialius kuponus – jų gaus keliautojai, negalėję išvykti į apmokėtas keliones dėl paskelbto karantino. Kelionių organizatoriams leista siūlyti klientams vienerius metus galiojantį kuponą, o jei per šį laiką jis bus nepanaudotas, organizatorius privalės per 14 dienų grąžinti pinigus.

Gegužės pabaigoje Seimas taip pat priėmė Civilinio kodekso pataisą, pagal kurią už keliones, neįvykusias dėl koronaviruso krizės, kelionių agentūros žmonėms pinigus gali grąžinti per ilgesnį laiką – 90 dienų, o ne per dvi savaites.     

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.