Jėgos trikovininkas A. Paulauskas diskvalifikuotas 8 metams

Amandas Paulauskas
Amandas Paulauskas
  © Asmeninis albumas
Alfa.lt
2020-07-02 17:10

Lietuvos jėgos trikovės atstovas, pasaulio rekordininkas Amandas Paulauskas sulaukė bausmės už draudžiamų preparatų vartojimą.

Ketvirtadienį Liuksemburgo antidopingo agentūra (ALAD) paskelbė, jog Lietuvos sportininko mėginyje rasta anabolinių steroidų. Mėginys buvo paimtas po 2019 metų Europos čempionato, vykusio Liuksemburge.

Kadangi tai yra jau antras A. Paulausko dopingo kontrolės pažeidimas, Tarptautinė federacija („International Powerlifting Federation“) sportininką diskvalifikavo 8 metams.

Iki šio momento sportininkas buvo suspenduotas.

Apie tai, kad jo gyvenimą aptemdė juodi debesys, A. Paulauskas šių metų vasario mėnesį prisipažino savo „Facebook“ paskyroje.

Po daugiau nei pusės metų, kai iš Lietuvos sportininko buvo paimtas dopingo testas, atlikus papildomus tyrimus, buvo rastas natūralaus organizme gaminamo testosterono hormono (dihidrotestosterono) pakitimas. Nors jokių sintetinių steroidų ar kitų neleistinų preparatų nebuvo aptikta.

„Dėl tos priežasties dabar esu suspenduotas ir laukia tyrimas, kurio metu turėsiu įrodyti, kodėl taip nutiko. Per pastaruosius metus dėl dopingo tikrintas buvau keturis kartus. Kontrolieriams atvykus, nieko apie tai nepranešus, varžybų metu ir namie, visada testai buvo neigiami ir jokių neleistinų preparatų nenaudojau. Visada džiaugiausi ir vertinau galimybę dalyvauti varžybose, kur galima konkuruoti nenaudojant steroidų“, - savo paskyroje vasario mėnesį rašė jėgos trikovininkas.

A. Paulausko įsitikinimu, vienintelė logiška priežastis, kodėl galėjo taip nutikti - užteršti maisto papildai, kurie galėjo turėti įtakos tokiems dopingo testo rezultatams.

„Deja, kaip rodo patirtis, net ir ištyrus bei radus maisto papilduose medžiagos, kuri galėjo turėti įtakos DHT hormonui, įrodyti ir išsiteisinti yra praktiškai neįmanoma. Be to, dopingo testo protokole reikia nurodyti maisto papildus ar vaistus, kuriuos naudojai per pastarąsias dešimt dienų ir ką vartojai iki to laiko. Tai neįmanoma, nes oficialiai nėra niekur užprotokoluota, kad juos vartojai. Todėl patariu būti labai atsargiems visiems, kas dalyvaujate ar ruošiatės dalyvauti varžybose, atidžiai rinkitės maisto papildus, nes niekada nežinote, ką jums gali parduoti“, - sakė sportininkas.

A. Paulauskas tikino, kad nepaisant blogos ar geros šios istorijos pabaigos IPF varžybose daugiau niekada nedalyvausiantis, o karjerą tęs kitoje organizacijoje - „World Raw Powerlifting Federation“. Ten jis pasirengęs siekti pasaulio čempiono titulo ir naujų rekordų.

A. Paulauskas yra daugkartinis Lietuvos jėgos trikovės čempionas, tarptautinių varžybų nugalėtojas ir prizininkas. Taip pat pernai jis tapo Europos štangos spaudimo čempionu bei pagerino pasaulio rekordą, išspaudęs 254 kg. 2019 m. Amandas pasipuošė ir planetos jėgos trikovės pirmenybių sidabro medaliu.