Per karantiną Europos Parlamente padaugėjo vagysčių

Europos Parlamentas. Scanpix
Europos Parlamentas. Scanpix
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2020-07-05 20:29

Bent 50 EP narių iš savo kabinetų Briuselyje prarado savo kompiuterius, planšetinius kompiuterius ir kitus brangius daiktus, per karantiną prasiautus vagims, pranešė portalas „Politico“.

Panašu, kad didžioji dalis vagysčių vyko būtent tada kai EP pastatas buvo iš esmės tuščias. Vagys naršė pro svarbius kabinetuose paliktus dokumentus ir laužėsi į seifus, kad pavogtų vertingus daiktus.

Iš Vokietijos europarlamentaro Nico Semsrotto buvo pavogti du nešiojami kompiuteriai, todėl jis teigė esantis nusivylęs EP Saugumo sekretoriatu, geriau žinomu kaip DG SAFE.

„Tai yra milžiniškas skandalas ir aš nesuprantu kodėl visi tyli“, – teigė EP narys.

„Mes esame įsitikinę, kad vagys išnaršė visus mūsų turimus daiktus, nes jie buvo visur išmėtyti“, – teigė N. Semsrottas, pridurdamas, kad „nuo 40 iki 100 EP narių“ biurai taip pat buvo apvogti.

Dar kovo mėnesį EP pirmininkas Davidas Sassolis įvedė griežtas priemones, uždraudžiančias į parlamento pastatą patekti pašaliniams asmenims ir paskatino EP narius bei jų komandas dirbti iš gimtųjų šalių, siekiant apsisaugoti galimo koronaviruso plitimo. EP pastatai išliko apytuščiai iki pat gegužės.

Parlamento atstovė spaudai teigė, kad asamblėjos nariai buvo informuoti apie vagystes dar balandį ir nuo to laiko yra „padidintas patruliuojančių saugumo agentų skaičius“, o „kiti agentai kontroliavo patekimą į pastatą“. Ji pridūrė, kad DG SAFE tiria įvykusias vagystes ir bendradarbiauja su Belgijos teisėsauga. Nors konkretus vagysčių skaičius dar nėra atskleistas, tačiau kiti pareigūnai teigė, kad buvo apvogta apie 50 EP narių.

Pasak neseniai išleisto Parlamento vykdomojo raporto, kuris nagrinėja ES biudžeto įgyvendinimą 2018 m., DG SAFE turėjo 756 darbuotojus ir valdė apie 1,5 proc. viso EP tenkančio biudžeto. Pagal 2020 m. skiriamų asignavimų kiekį, EP pastatų saugumui ir priežiūrai yra kasmet skiriama 23 mln. eurų.