Keturi faktai apie naująjį prezidento patarėją R. Jasiulionį

Ridas Jasiulionis
Ridas Jasiulionis
  © Info TV
Alfa.lt
2020-07-02 15:00

Prezidento Gitano Nausėdos komandą netrukus turintis papildyti Ridas Jasiulionis – žurnalistas ir aktorius. Jis Komunikacijos grupės vadovo pareigose pakeis iš prezidentūros pasitraukusį Aistį Zabarauską. Alfa.lt pateikia kelis faktus iš būsimo Gitano Nausėdos bendražygio gyvenimo ir kūrybos:

1. Karjera teatre

R. Jasiulionis – Vilniaus kamerinio teatro trupės narys. Teatro informaciniame puslapyje pažymima, kad jo vaidmenys – Annos Frank tėtis Otto Frankas tragikomedijoje „Kai žmonės vaidino Dievą!..“ ir Julius iš migrantų odisėjos „Vertėjas“ – gimę iš tikrų biografijų ir realaus gyvenimo.

50-metis R. Jasiulionis yra diplomuotas aktorius, 1992 m. baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Lietuvos muzikos akademijos dramos aktoriaus specialybės studijas Dalios Tamulevičiūtės ir Rimo Tumino vadovaujamame kurse.

Vienu svarbiausių vaidmenų R. Jasiulionis įvardija pasirodymą Valentino Masalskio spektaklyje „Belaukiant Godo“, taip pat vaidino to paties režisieriaus pastatytame „Publikos išplūdime“.

2. „Nekviesta meilė“

R. Jasiulionis plačiau išgarsėjo vaidindamas vienuose pirmųjų lietuviškų TV serialų: „Nekviesta meilė“, kur vaidino karininką Robertą, besišiaušiantį prieš žmonos Nijolės karjerą radijuje, „Sniego skonis“, kuriame įkūnijo Naglį, taip pat juostose „Kelias namo“, „Gedimino 11“.

3. Posūkis į politiką

Aktoriaus karjeroje įvyko netikėtas posūkis, kai 2009 m. sausį jis paskirtas tuometinio premjero Andriaus Kubiliaus patarėju.

Po metų bendro darbo pirmasis premjero komandą paliko patarėjas ryšiams su visuomene aktorius ir žurnalistas R. Jasiulionis. Faktinis ministro pirmininko atstovas spaudai neretai sulaukdavo priekaištų dėl negebėjimo visuomenei išaiškinti Vyriausybės sprendimų, o tai kenkė pačiam premjerui.

R. Jasiulionis dešimt mėnesių dirbo patarėju ryšiams su visuomene (faktiškai premjero atstovu žiniasklaidai) ir keturis mėnesius vadovavo premjero Visuomenės informavimo departamentui.

Po šių pareigų R. Jasiulionis grįžo atgal į žurnalistikos ir kūrybos sritis. Jis pastaruoju metu dirbo „Laisvės TV“ ir „Žinių radijuje“, vedė žinių, politinių pokalbių laidas.

„Esu Sąjūdžio vaikas. Kai baigiau vidurinę mokyklą, po išleistuvių su bendraklasiais nuėjome į Sąjūdžio mitingą Katedros aikštėje, kur pirmą kartą laisvai suplevėsavo trispalvės. Tai buvo savotiškas krikštas – iš klasės suolo įžengėme tiesiai į naują, atgimstančią valstybę. Nenusakomas jausmas. Galbūt iš čia ir kilo mano pilietiškumas“, – viename interviu yra sakęs R. Jasiulionis.

4. Asmeninis gyvenimas

2014 m. teismas išskyrė R. Jasiulionį su žmona. Alma Jasiulionienė yra vertėja iš švedų kalbos, tačiau baigė teatrologiją ir pradėjo dirbti teatre, kai pora susituokė. A. ir R. Jasiulioniai kartu gyveno apie 18 metų. Pora augina du sūnus.