V. Putinas ragina rusus per balsavimą paremti „stabilumą ir klestėjimą“

Balsadėžė
Balsadėžė
  © Andrius Ufartas / Fotobankas
BNS
2020-06-30 14:35

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį paragino savo šalies piliečius dalyvauti visuotiniame balsavime dėl konstitucinių reformų, kad būtų užtikrintas valstybės „stabilumas, saugumas ir klestėjimas“.

Per kreipimąsi, kurį transliavo televizija, V. Putinas teigė, kad rusai turėtų balsuoti už šalį, „kurią mes norime perduoti savo vaikams ir anūkams“, bet nepaminėjo kontroversiškos nuostatos, galinčios sudaryti sąlygas jam likti valdžioje iki 2036 m.

„Balsuojame už šalį, kurioje norime gyventi: su šiuolaikiniu švietimu ir sveikatos apsauga, su patikima piliečių socialine apsauga, efektyvia vyriausybe, kuri būtų atskaitinga visuomenei“, – sakė V. Putinas.

Balsavimas dėl anksčiau šiemet pateiktų Konstitucijos reformų, įskaitant siūlymą „anuliuoti“ ankstesnes V. Putino kadencijas, kad jis galėtų šį postą užimti dar dvi kadencijas, prasidėjo praėjusią savaitę ir turi baigtis trečiadienį.

Kiti pakete siūlomi pakeitimai sustiprintų prezidento ir parlamento galias, įtvirtintų pagrindiniame šalies įstatyme tradicines vertybes ir faktiškai uždraustų tos pačios lyties asmenų santuokas bei garantuotų piliečiams geresnius atlyginimus ir pensijas.

Balsavimą opozicija vadina neteisėtu ir neapsaugotu nuo klastojimo.

Parlamentas jau patvirtino Konstitucijos pataisas, bet V. Putinas pabrėžė, kad jos įsigalios tik tokiu atveju, jei joms pritars dauguma rinkėjų.

„Galime užtikrinti stabilumą, saugumą, klestėjimą ir gerą gyvenimą tik per vystymąsi, tik kartu ir patys“, – sakė prezidentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.