„Alfa taškas“: ar G. Nausėda prisikalbėjo dėl V. Sutkaus?

„Alfa taškas“: ar G. Nausėda prisikalbėjo dėl V. Sutkaus?
„Alfa taškas“: ar G. Nausėda prisikalbėjo dėl V. Sutkaus?
  © Alfa.lt
Alfa.lt
2020-06-11 16:09

„Galiu patikinti, kad tai tikrai dar ne pabaiga ir kad tikrai pamatysite naujų sprendimų ir įvykių šitoje srityje“, – apie šiuo metu vykdomą ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus pareiškė prezidentas Gitanas Nausėda.

Darosi akivaizdu, kad mūsų šalies vadovas žino daugiau detalių apie šiuo metu vykdomą tyrimą. Bet ar tokiais pareiškimais G. Nausėda neperlenkė lazdos?

Būtent taip yra įsitikinusi Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė valstietė Agnė Širinskienė. Pasak politikės, prezidentas tarsi anonsuoja, kad mūsų lauks tolimesni ikiteisminiai tyrimai, kas jam, kaip politikui, nėra derama.

„Paprastai ir Europos Žmogaus Teisių Teismas ir visa ta jo vystoma doktrina labai atsargiai kalba apie politikų pareiškimus, – teigė A. Širinskienė. – Šiuo atveju vertinant, kad teisminė valdžia, kaip ir prokuratūros ar kitų tarnybų veiksmai, yra savarankiški nuo politikų ir jie turi būti savarankiški sprendimai. Todėl manau, kad visiems politikams yra vengtina komentuoti ikiteisminius tyrimus.“

Su šia politikės nuomone sutinka ir jos kolega konservatorius Stasys Šedbaras, nors ir abejoja dėl galimo prezidento spaudimo.

„Žinoma, kad pirmiems valstybės asmenims ar kitiems aukšto rango valstybės pareigūnams reikėtų labai atsargiai kalbėti šia tema, nes yra nekaltumo prezumpcija“, – teigė Seimo narys. 

Naujas Lobistinės veiklos įstatymas

Siekiant išvengti daugiau panašių galimai korupcinių atvejų, per 30 daugiausia valdančiųjų parlamentarų pateikė naują Lobistinės veiklos įstatymą. Viena iš naujovių, pasak bendraautorės A. Širinskienės, – įvesti vadinamąjį kryžminį deklaravimą, kai vykdytą lobistinę veiklą turės deklaruoti tiek politikai, tiek patys lobistai. Tačiau kodėl susigriebiama tik baigiantis Seimo kadencijai?

„Jau tris kartus šita idėja buvo atmesta ir, deja, opozicijos palaikymu atmesta“, – apkaltino A. Širinskienė.

Su šia kritika nesutinka opozicijos atstovas S. Šedbaras. Politiko teigimu, prie bandymų žlugdyti įstatymų pataisas rankas prikišo visų frakcijų atstovai.

„Aš asmeniškai pritariau šiam projektui, dalis frakcijos taip pat pritarė. Bet visą laiką buvo visose frakcijose įvairių nuomonių, – teigė Seimo narys. – Todėl jis strigo, strigo, strigo ir galiausiai dar viena kadencija eina į pabaigą. Šioje vietoje reikia ryžtingesnių veiksmų ir nekaltinti opozicijos.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.