„Alfa taškas“: ar „Laisvės ir teisingumo“ partijai rinkimai bus sėkmingi?

Alfa.lt
2020-06-08 18:43

„Trimis muškietininkais“ pravardžiuojami Artūras Zuokas, Remigijus Žemaitaitis ir Artūras Paulauskas įgyvendino savo tikslą – prie Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) prisijungus buvusiems „tvarkiečiams“ ir judėjimui „Pirmyn, Lietuva“ buvo įkurta „Laisvės ir teisingumo“ partija.

Nors tiek naujosios jėgos vadovas R. Žemaitaitis, tiek ir pirmininko pavaduotojas A. Zuokas prognozuoja sąlyginę sėkmę artėjančiuose rinkimuose, kokias iš tiesų galimybes turi ši ir kitos mažesnės partijos politinėje padangėje?

Politinių kampanijų stratego ir komunikacijos konsultanto Mindaugo Lapinsko teigimu, apie pergales šiai partijai kalbėti dar yra per anksti, o bet kurios dalyvausiančios partijos sėkmė priklauso nuo jos įdėto įdirbio.

„Viskas priklausys nuo agitacijos ir nuo to, ar sugebės šitas darinys, lygiai taip pat kaip ir kitos partijos, surasti kažkokią mintį, kurią galėtų sukristalizuoti į vieną sakinį, kuris duotų žmogui motyvaciją ateiti į rinkimus“, – mano M. Lapinskas. 

Ideologijos nebėra svarbios

M. Lapinskas pastebėjo, kad be pagrindinių šalies partijų kaip socialdemokratai, konservatoriai ar liberalai, likusios Lietuvos partijos neranda savo konkretaus idėjinio identiteto. Tačiau komunikacijos ekspertas taip pat pabrėžė, kad tai ne visada yra blogai – rinkėjus traukia konkrečios idėjos, o ne kokie nors bendriniai vertybiniai principai, o tai ypač jaučiasi tolėliau nuo pagrindinių valstybės centrų.

„Dabar, ko gero, mes gyvename tokiais laikais, kai žmonės vienijasi ne apie ideologijas, kiek apie idėjas, – mano M. Lapinskas. – Na, tikrai kur nors Pasvalio apygardoje žmonės nelabai sako, kad aš balsuosiu už konservatorius, nes man konservatizmas rūpi, ar ten už kokį darbietį dėl to, kad man darbietizmas rūpi.“

Su tokia išvada iš dalies nesutiko A. Zuokas, kuris tvirtino, kad vertybiniai principai išlieka svarbūs, ypač pritraukiant naujus politikus ir narius į politinę jėgą.

„Aišku, ideologijos šiandien nėra pats svarbiausias dalykas, tačiau vertybiniai principai kiekvienai politinei organizacijai, kuri nori pritraukti narių, yra labai svarbu. Tai mes savo suvažiavime patvirtinome mūsų pagrindų deklaraciją, kurioje labai aiškiai sakome, kad esame konservatyvūs liberalai“, – teigė A. Zuokas. 

Dėmesys savarankiškai dirbantiems ir valstybinio būsto plėtrai

Paklausus, kokie bus „Laisvės ir teisingumo“ prioritetai, A. Zuokas išskyrė dvi esmines temas, iš kurių viena – didesnis dėmesys savarankiškai dirbantiems žmonėms.

„Būtent savarankiškai dirbantieji šiandien yra palikti paraštėse. Kai kurie politikai leidžia juos vadinti „Gyvulių ūkiu“, – teigė „Laisvės ir teisingumo“ partijos vicepirmininkas. – Šiandien Lietuvoje tokių darbuotojų (...) yra 230 tūkst., atitinkamai dar yra jų šeimos – tai yra labai didelė dalis žmonių, kurie yra neatstovaujami. Tai mes norime jiems atstovauti ir esame pasiruošę gilintis į jų problemas bei juos ginti būdami Seime.“

Politikas išskyrė ir kitą temą – valstybinio būsto programa. Ji leistų mažiau pasiturintiems žmonėms nesibaiminti galimu gyvenimu gatvėje.

„Savivalda ir valstybė, ypač dabar, kai mes gauname nemažą paramą iš ES, turėtų sukurti ilgalaikio nuomojamo būsto programą, kad žmogui, ypač jaunam arba gyvenančiam miestelyje ar kaimelyje, (...) būtų suteiktas butas Šiauliuose, Kaune, Vilniuje ar Klaipėdoje“, – teigė A. Zuokas. 

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.

„Alfa taškas“: ar „Laisvės ir teisingumo“ partijai rinkimai bus sėkmingi?

„Alfa taškas“: ar „Laisvės ir teisingumo“ partijai rinkimai bus sėkmingi?