Per parą Lietuvoje patvirtinti devyni nauji koronaviruso atvejai
Visi nauji koronaviruso atvejai užfiksuoti Vilniaus apskrityje; papildyta 12.33

Koronavirusas
Koronavirusas
  © Unsplash.com
BNS
2020-06-07 11:10

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti devyni nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius išaugo iki 1714, sekmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Koronavirusu vis dar serga 306 žmonės, pasveikusiųjų – 1328, izoliacijoje šiuo metu yra 250 asmenų.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 71 asmuo, dar devyni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo birželio pirmos dienos registruoti devyni įvežtiniai atvejai.

Ministerijos teigimu, šiuo metu sergamumas koronavirusu didžiausias Vilniaus miesto ir rajono, taip pat Ignalinos, Lazdijų, Skuodo ir Šalčininkų rajonuose, dėl to žadama čia kitą savaitę atlikti daugiau profilaktinių tyrimų.

Šeštadienį ištirti 2204 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras tyrimų skaičius siekia 333 tūkst. 434.

NVSC: visi nauji koronaviruso atvejai užfiksuoti Vilniaus apskrityje

Visi devyni praėjusią parą patvirtinti koronaviruso atvejai užfiksuoti Vilniaus apskrityje, epidemiologams nerimą kelią vis didėjantis užsikrėtusiųjų Kalveliuose vykusios šventės dalyvių ir su jais susijusių asmenų skaičius.

„Vakar patvirtinti devyni atvejai, visi jie yra Vilniaus apskrityje, iš tų devynių atvejų du yra įvežtiniai“, – BNS sekmadienį informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Jos duomenimis, koronavirusas praėjusią parą nustatytas ir Santaros klinikų Vaikų ligoninės medikui.

„Sąlytį turėjusių asmenų nustatyti du. Medikas dirbo dar vienoje gydymo įstaigoje, bet visur naudojo trečio lygio asmens apsaugos priemones, šio ryto duomenimis, didesnės rizikos sąlytį turėjusių asmenų nenustatėme, nes jeigu apsaugos priemonės naudojamos tinkamai, rizika nelaikoma didele“, – teigė specialistė.

Koronavirusas taip pat nustatytas ir iš Švedijos keltu į Ventspilį bei iš ten automobiliu birželio ketvirtą dieną sugrįžusiam vilniečiui. Šiuo atveju, irgi nustatyti du sąlytį turėję asmenys.

Dar vienas atvejis nustatytas ir iš Jungtinės Karalystės per Lazdijus atvykusiam asmeniui, taip pat susirgo ir jo šeimos narys.

Koronavirusas nustatytas ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninės dirbančio asmens artimajam, taip pat dirbančiam toje pačioje gydymo įstaigoje.

„Jis irgi dirba toje pačioje ligoninėje, bet, mūsų duomenimis, užsikrėtimas įvyko šeimoje, o ne ligoninėje“, – sakė R. Lingienė.

Likę atvejai susiję su švente Kalveliuose

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovės teigimu, epidemiologai šiuo metu labiausiai nerimauja dėl Vilniaus rajone esančiuose Kalveliuose vykusios šventės dalyvių ir su jais susijusių asmenų.

„Nedaug trūksta, kad visi dalyviai būtų susirgę ir tie dalyviai lankėsi dar ir kitose vietose. Labai didelės apimties epidemiologinis tyrimas vyksta – visą savaitgalį dirba visos specialistų pajėgos“, – teigė R. Lingienė.

Jos teigimu, per praėjusią parą koronavirusas nustatytas dar dviem šventės dalyviams ir dviem su šventės dalyviais susijusiems asmenims.

„Šventės dalyvių keliai veda ir į sveikatos priežiūros įstaigas ir į dideles kitas įstaigas bei organizacijas. Vykdomas didžiulis darbas, šitas židinys šiuo metu mums kelia didžiausią susirūpinimą“, – tvirtino visuomenės sveikatos specialistė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šventėje iš viso dalyvavo 15 asmenų, iš kurių septyniems patvirtintas koronavirusas, jis taip pat patvirtintas ir penkiems su šventės dalyviais susijusiems asmenims.

Tuo metu kontaktinių asmenų skaičius šiuo metu siekia apie 150, su visais sąlytį turėjusiais asmenimis stengiamasi susisiekti.

„Labai sudėtinga – asmenys lankėsi ir toliau kituose renginiuose, įvairiose įstaigose“, – sakė R. Lingienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.