Maskva žada veidrodinio principo atsaką į Čekijos sprendimą išsiųsti du Rusijos diplomatus

Praha
Praha
  © Pixabay.com
BNS
2020-06-07 08:47

Maskva veidrodiniu principu atsakys į Čekijos sprendimą išsiųsti iš šalies du rusų diplomatus ir įvertins šį žingsnį formuodama užsienio politiką šios valstybės atžvilgiu, šeštadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Svarbiausia, kad tai bus ne tik atsakomosios veidrodinės ar simetriškos priemonės, bet, žinoma, visa tai bus įvertinta formuojant kursą šios valstybės atžvilgiu“, – sakė ji.

Čekijos pareigūnų sprendimą M. Zacharova pavadino „nedraugišku“ ir „nederamu“ poelgiu.

Penktadienį čekų pareigūnai pranešė, kad iš šalies išsiunčiami du rusų diplomatai, vienam Rusijos ambasados pareigūnui paskleidus melagingą pranešimą apie planuojamą trijų Prahos politikų apnuodijimą.

Balandį laikraštis „Respekt“ citavo saugumo šaltinius, sakiusius, kad vienas Rusijos pilietis, naudojantis diplomatinį pasą, buvo atvykęs į Prahą turėdamas itin nuodingo ricino, kuris gali būti naudojamas kaip biologinis ginklas.

Maždaug tuo pat metu trims Prahos politikams, kurių politiniai gestai buvo supykdę Rusiją, buvo skirta policijos apsauga.

„Vienas iš ambasados darbuotojų išsiuntė [žvalgybos tarnybai] BIS tyčia išgalvotą informaciją apie planuojamą ataką prieš čekų politikus“, – žurnalistams penktadienį sakė premjeras Andrejus Babišas.

„Ėmėmės tinkamų ir adekvačių priemonių ir paskelbėme du ambasados darbuotojus nepageidaujamais asmenimis“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.