JAV generalinis prokuroras: per riaušes Vašingtone nukentėjo per 100 policininkų

Protestai
Protestai
  © SCANPIX
BNS
2020-06-04 23:45

Vašingtone per pastarojo meto neramumus, išprovokuotus vieno JAV policijos areštuojamo juodaodžio nužudymo, nukentėjo daugiau nei 100 policininkų, ketvirtadienį pareiškė generalinis prokuroras Billas Barras.

„Laikotarpiu nuo šeštadienio iki šiandien 114 teisėsaugos pareigūnų buvo sužeisti, o 22 iš jų yra hospitalizuoti“, – pažymėjo jis per spaudos konferenciją, aiškindamas, kodėl valdžia nusprendė imtis griežtų priemonių atkurdama tvarką sostinėje.

Pasak B. Barro, įsiplieskus neramumams pavojus buvo iškilęs net JAV Slaptosios tarnybos pareigūnams, atsakingiems, be kita ko, už prezidento apsaugą. Daugelis policininkų patyrė galvos traumų, nes chuliganai apsvaidė juos akmenimis, nurodė generalinis prokuroras.

Jis pridūrė, kad pastarosiomis dienomis padėtis Vašingtone yra rami, o Mineapolyje, kur žuvo George'as Floydas, minėtas juodaodis, protesto akcijos vyksta taikiai.

Prezidento Donaldo Trumpo oponentai tvirtina, kad jis reikalauja imtis pernelyg griežtų veiksmų prieš smurtinių protestų dalyvius.

JAV administracija savo ruožtu pažymi, kad neprieštarauja taikioms demonstracijoms, bet žada užkirsti kelią riaušėms ir susirėmimams su policija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.