Vandalai nesiliauja niokoti Panevėžio centrinės dalies

Vandalų išpuolis
Vandalų išpuolis
  © „Sekundės“ archyvas
Sekundė
2020-06-04 09:36

Panevėžys kenčia nuo visuomeninio turto, pastatų niokotojų. Kas sutramdys tuos barbarus, kurie bjaurina savo gimtąjį kraštą ir daro gėdą visai tautai?

Trečiadienio naktį dažais apipiltas įėjimas į Kranto g. 39 pastatą, čia veikiančios antstolės Valentinos Žydelienės kontoros iškaba su atributika, lauko žaliuzės. 

Nuostolis įvertintas 1500 eurų. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Vandalams gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. 

Per pastarąjį pusmetį tai jau toli gražu nebe pirmas toks išpuolis Panevėžio centre. Gegužę chuliganai suniokojo ties Kranto ir P. Puzino gatvių sankirta verslininkų pastatytą išskirtinio dizaino laikrodį. 

Tąkart vandalus užfiksavo vaizdo kamera. Įraše matyti, kaip apie 23 val. nuo P. Puzino gatvės pusės ateina du jaunuoliai, vesdami mažą šunelį, prie laikrodžio abu pasišokinėja, užsilipę sugadina rodykles ir padarę savo juodą darbą nueina toliau. Visa tai trunka vos iki minutės. 

Policija nustatė pažeidėjus, vienas jų nepilnametis. O vasario mėnesį vieną rytą amo neteko bebaigiamos rekonstruoti Respublikos gatvės verslininkai. 

Dviejų kavinių, batų taisyklos ir krautuvėlės fasadai – langai, durys, sienos – naktį buvo išpurkšti dažais. „Panevėžys taip puošiamas, Respublikos gatvė atnaujinama, gražiausias šaligatvis klojamas, gatvė tvarkoma, gal netgi bus gražiausia mieste, o kažkam kyla rankos darkyti ir niokoti“, – tuomet sakė nuo vandalo nukentėjusios kavinės savininkė. 

Pastatus dažais išpurškusių vandalų policija tebeieško. Panevėžio policija teigia tyrimo nėra nutraukusi – tebetikrinama vaizdo kamerų užfiksuota informacija.