Mėnuo su „Huawei P40 Pro“: funkcionalumas su iššūkių prieskoniu

Huawei P40 serija
Huawei P40 serija
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2020-05-29 15:36

Kai Kinijos konglomeratas „Huawei“ pristatė savo naujausią P40 flagmanų seriją, kuri neturi „Google“ paslaugų paketo, daugeliui kilo egzistencinių klausimų. Kaip naudotis tokiais telefonais? Ar jie funkcionalūs? Ar su jais galima išgyventi? Jau ilgiau nei mėnesį ir Alfa.lt redakcija gyvena su „P40 Pro“ modeliu bei dabar gali išsamiau atsakyti į panašius klausimus.

Visų pirma, grįžkime prie telefono dizaino. Be abejo, vienas pagrindinių akcentų yra šio telefono „Waterfall“ ekranas su užlenktais kraštais. Tenka pripažinti, kad kaip dizaino sprendimas šis „užlenkimas“ atrodo išties gražiai ir padeda suteikti vaizdui pilnumo. Funkcionalumo prasme pirminis įspūdis liko nepakitęs – daugiau privalumų šis „Waterfall“ ekranas kol kas nesuteikia.

Tačiau bendrai 6,58 colio skersmens OLED ekranas paliko išties gerą įspūdį: detalumas atkuriamas puikiai, o spalvų tekstūra taip pat nepalieka vietos kritikai. Nors šis ekranas palaiko 90 Hz dažnį, akivaizdžių skirtumų lyginant su 120 Hz raiška nepastebėjome. Net ir tokie moderniausi žaidimai kaip PUBG veikia išties sklandžiai.

Kalbant apie telefono išvaizdą, daugiau priekaištų sulaukti gali nebent itin išsikišęs galinių kamerų skydelis. Neturint telefono dėklo, kuris sulygina paviršių, kameros yra išties per daug pasislinkusios į priekį ir tai suteikia diskomforto jį naudojant padėjus ant stalo. Be to, kyla baimė kamerų skydelį greičiau subraižyti.

Kaip ir daugelio kitų prietaisų, šio modelio nugarinė dalis taip pat yra jautri pirštų atspaudams. Tačiau svarbiausia – per mėnesį laiko įsitikinome, kad „Huawei P40 Pro“ surinkimo kokybė nekelia abejonių ir jis tikrai prilygsta flagmanų kategorijai: ant telefono nėra matyti ryškesnių nusidėvėjimų ženklų ar pašalinių garsų.

Įrenginyje integruotas „Kirin 990 5G“ procesorius su 8 GB operatyviosios darbinės atminties sukasi kaip bitė. Net ir esant didelėms darbinėms apkrovoms telefonas puikiai susitvarko su visomis užduotimis ir per mėnesį laiko nepavyko susidurti su nei vienu nesklandaus darbo atveju. Pastebėjimas nebent tas, kad bent kiek ilgiau pažaidus PUBG ar kitą sudėtingesnį žaidimą telefono ekranas retkarčiais pritemsta – tai vyksta dėl to, kad telefonas automatiškai bando apsisaugoti nuo perkaitimo.

Be abejo, vienas pagrindinių akcentų yra „Huawei P40 Pro“ modelio kamerų sistema. Ją sudaro 50 MP „Ultra Vision“ lęšis, 40 MP itin plataus kampo objektyvas, 12 MP „SuperSensing“ teleobjektyvas bei „Time of Flight“ (ToF) tipo sensorius, skirtas fotografuoti sulieto fono scenarijus. Derėtų pažymėti, kad priartinimui skirtą kamerą čia pakeitė periskopinis objektyvas, leidžiantis fotografuojamą vaizdą priartinti iki 5 kartų optiniu bei 50 kartų skaitmeniniu būdu.

Kalbant apie priartinimo galimybes, pastebimas skirtumas nuo pirmtako „P30 Pro“, tačiau 50 kartų priartintas vaizdas vis dar nėra toks, kokio galbūt labiau norėtumėte. Tačiau šiuo atveju „Huawei“ tikriausiai norėjo pademonstruoti, kur link žengia kamerų technologijos ir kad pati kompanija šiame kelyje daro pažangą. Ką gi, belieka laukti P50 serijos ir pamatyti, ką jiems pavyko padaryti toliau.

Pačioms kameroms priekaištų rasti taip pat sunku. Dienos scenarijuje nuotraukų kokybė išties verta pagyrų ir tikriausiai ne veltui TIPA bei „DxOMark“ specialistai būtent šį įrenginį įvertino geriausiai iš visų. Kaip ir anksčiau, „Huawei“ nušluosto nosį konkurentams kalbant ir apie naktinę fotografiją. Šiuo atveju mes patys šiek tiek pasigedome „Supermakro“ režimo, kuris buvo įdiegtas „P30 Pro“ modelyje. Kokie to motyvai – neaišku, tačiau norisi tikėti, kad „Huawei“ šio režimo neatsisakys ateities modeliuose.

O pabaigai – egzistenciniai „Google“ klausimai. Taip, iš tiesų „Google“ paslaugų paketo nebuvimas pradžioje gąsdino ir mus. Tačiau nuomonė ėmė iš dalies keistis daugiau pasinaudojus šiuo telefonu. Įsigijus telefoną teks susitaikyti, kad didesnį jo funkcionalumą pasieksite tik patys padarę didesnį įdirbį. Ką tai reiškia?

Visų pirma, „Huawei“ sudarė galimybę per „Phone Clone“ persikelti visus duomenis iš savo senojo telefono, įskaitant ir naudotas programėles. Kadangi „P40 Pro“ veikia „Android“ operacinės sistemos pagrindu, tai iš savo senojo „Androido“ galite persikelti praktiškai viską, net ir tą pačią „Google Maps“ programėlę (tik ši rodys žemėlapius, bet navigacija neveiks). Kartu su „Phone Clone“ jums numigruos ir visos reikalingos „Facebook“, „Instagram“, „Spotify“ bei kitos aplikacijos.

Jei dar kažko pasigesite, galite programėlių bandyti ieškote oficialiose kūrėjų svetainėse arba nuo šiol standartinėje „Huawei“ programėlių parduotuvėje „AppGallery“. Čia iš tiesų apstu įvairių programėlių (įskaitant ir Alfa.lt), tačiau jie labiau yra „Google“ programėlių analogai. Nepaisant to, šios aplikacijos taip pat padeda išspręsti dalį problemų, pavyzdžiui, įsidiegiant „Gmail“ alternatyvą.

„AppGallery“ rasime ir tokią programėlę kaip „MoreApps“. Tai yra pagalbininkas randant norimas aplikacijas trečiųjų šalių programėlių parduotuvėse. Jei, pavyzdžiui, „AppGallery“ nėra norimos programėlės, „MoreApps“ paieška padės ją įsidiegti iš išorinių šaltinių, jei tai įmanoma.

Ir nors „Huawei“ iš tiesų suteikia daugybę būdų, kaip savo naujame telefone įsidiegti (ar persikelti) naudingas programėles, deja, kai kurių pačių svarbiausių vis dar neturėsite. Kaip jau esame rašę, bankų programėlės ar „Smart-ID“ vis dar nėra prieinamos P40 serijos įrenginiams. Kada to sulauksime? Sunku pasakyti. Gamintojas tikina, kad derybos vyksta.

Be „Google“ dilemos surasti „P40 Pro“ trūkumų yra sudėtinga. Su juo gyventi tikrai galima, tačiau dar nevisavertiškai. Belieka jums patiems nuspręsti, ar esate pasiryžę laukti.

Mėnuo su „Huawei P40 Pro“: funkcionalumas su iššūkių prieskoniu

Huawei P40 serija
+1