Ar išties Vokietija ketina priimti COVID-19 pacientų iš Rusijos?

Ligoninė
Ligoninė
  © Unsplash.com
Alfa.lt
2020-05-31 08:02

Vokietijos gydytojai ir politikai yra pasiruošę priimti koronavirusu susirgusių pacientų iš Rusijos. Nors iš Maskvos kol kas nėra jokios reakcijos į šį pasiūlymą, vokiečių apžvalgininkai jau klausia, kas ketina apmokėti galimas gydymo išlaidas, pranešė portalas DW.

„Jei Rusijos resursai bus ištempti, aš esu už pacientų iš Rusijos gydymą. Mūsų pajėgumas tai visiškai leistų“, – teigė Kelno universitetinės ligoninės intensyvios terapijos skyriaus vadovas Matthiasas Kochanekas. Jo ligoninėje yra apie 120 intensyviosios terapijos lovų, tačiau šiuo metu čia nėra nė vieno COVID-19 paciento, kuriam reikia ventiliacijos.

Pasak Vokietijos intensyviosios ir skubios medicinos asociacijos, šalyje yra daugiau nei 30 tūkst. intensyviosios terapijos lovų, tačiau tik kiek daugiau nei pusė yra užimtos.

Iki šiol federaliniu lygiu buvo priimtas sprendimas atgabenti pacientus gydyti į Vokietiją tik iš aplinkinių ES šalių kaip Italija, Ispanija, Prancūzija, Belgija ir Nyderlandai. Balandžio pabaigoje Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas patvirtino, kad „Vokietija apmokės gydymo išlaidas, nes tokia yra jų europinio solidarumo samprata“. Ministerijos skaičiavimais, gydymo išlaidos gali siekti apie 20 mln. eurų, o įgauta patirtis buvo naudinga tiek pacientams, tiek ligoninių darbuotojams. 

Koronaviruso protrūkis Rusijoje

Bonos universitetinė ligoninė irgi yra pasiruošusi priimti pacientus iš Rusijos. Šios įstaigos vadovas Wolfgangas Holzgreve yra įsitikinęs, kad tarptautiško Bonos miesto pareiga yra priimti ligonius iš užsienio, kuriems prireikė pagalbos. Pacientai iš Rusijos ir buvusių sovietinių respublikų yra ir taip neretai gydomi čia. Tačiau dėl koronaviruso įvesto kelionių draudimo pacientai iš Rusijos negali patekti į Vokietiją.

Koronaviruso infekcijų skaičius Rusijoje per labai trumpą laiką drastiškai kilo. Daugelis atvejų užfiksuojami Maskvoje. Remiantis Rusijos valdžios oficialia statistika, daugiau nei 360 tūkst. žmonių buvo nustatyta infekcija, o daugiau nei 3 tūkst. mirė. Tai reiškia, kad šiuo metu Rusijoje sergančiųjų yra daugiau nei bet kurioje Europos valstybėje.

Vokietijos žemių iniciatyva

Vokietijos žemės Saksonijos premjeras Michaelis Kretschmeris neseniai portalui „Der Spiegel“ teigė, kad situacija Rusijoje gali siųsti rimtą signalą Europos Sąjungai, jei jie imtųsi gydyti rusus.

„Mes bandome padėti visai Europai. Ir aš manau, kad reikia parodyti solidarumą Rusijai“, – teigė M. Kretschmeris.

Po M. Kretschmerio Berlyno meras Michaelis Mulleris taip pat pasisiūlė priimti koronavirusu sergančius rusus. 

Kas sumokės už gydymą?

Vokietijos sveikatos ministerijos atstovas Sebastianas Gulde spaudos konferencijos metu teigė, kad gydyti pacientus iš užsienio, ypač iš Rusijos, iniciatyvos kyla iš pačių federalinių žemių, todėl jos ir turėtų spręsti visus reikiamus logistinius ir finansinius klausimus. Dažniausiai dėl gydymo išlaidų užsienio piliečiams ligoninės derasi su pačiais pacientais arba jų draudimo kompanijomis, tačiau tai gali kainuoti milžiniškus pinigus.

„Dvi savaitės intensyviosios terapijos skyriuje su dirbtine ventiliacija pacientui kainuoja ne dešimtis, bet šimtus tūkstančių eurų“, – tvirtino medicinos turizmo sektoriuje veikiančios kompanijos „Germed“ atstovas Konstantinas Virko.

Būtent dėl šios priežasties K. Virko abejoja, kad Vokietijos valdžia ims ir apmokės pacientų iš Rusijos gydymo išlaidas, kaip buvo padaryta su pacientais iš kitų ES valstybių.