Katė nelegalė iš Peru bus užmigdyta Belgijoje

Selena Ali ir jos katė Lee
Selena Ali ir jos katė Lee
  © Asmeninis albumas
Alfa.lt
2020-05-31 07:50

Peru sveikatos tarnybos atmetė prašymą leisti nelegaliai iš jų šalies į Belgiją išgabentai katei sugrįžti namo, nebepaliekant jokio kito pasirinkimo – tik gyvūną užmigdyti.

Portalas „The Brussels Times“ nurodė, kad katė, naujosios šeimininkės pavadinta Lee, buvo atgabenta į Belgijos miestą Antverpeną po studentės Selenos Ali kelionės po Peru.

Pasak Belgijos federalinės maisto ir veterinarijos agentūros, gyvūno atvežimas į šalį buvo nelegalus ir dėl galimos gyvūno užsikrėtimo pasiutlige galimybės nėra kitos išeities – tik katę užmigdyti.

S. Ali su šiuo sprendimu nesutiko, todėl katė „dingo“. Todėl maisto ir veterinarijos tarnyba kreipėsi į Belgijos administracinį teismą ir laimėjo bylą.

Flandrijos regiono gyvūnų gerovės ministras Benas Weytsas tvirtina, kad tarnyba gerokai viršijo savo įgaliojimus. Ministro teigimu, eutanazija yra nei trokštama, nei reikalinga išeitis iš šios situacijos, nes ES taisyklės suteikia galimybę katę išsiųsti atgal.

Tačiau federalinės valdžios žemės ūkio ministras Denisas Ducarme, kurio jurisdikcijoje yra minėtoji agentūra, nesutiko su savo kolegos iš Flandrijos nuomone.

„Peru yra auštos pasiutligės rizikos šalis“, – teigė ministras ir pabrėžė, kad Belgijoje nėra sertifikuotos kačių ir šunų karantino įstaigos.

„Įvertinant visas rizikas, buvo nuspręsta, kad eutanazija yra vienintelis galimas variantas“, – pridūrė politikas.

Svarstant galimybę grąžinti katę atgal, Belgijos agentūra pabandė kreiptis ir į savo kolegas Peru, tačiau šie nepanoro Lee susigrąžinti.

Galutinį sprendimą dėl Lee likimo teismas pateiks rytoj. Tuo tarpu katė tebesislapsto. Jei S. Ali nepavyks jos pristatyti teismo paliepimu, jai grės piniginė nuobauda, kuri didės su kiekviena diena.