Koronaviruso aukoms atminti: Ispanija paskelbė dešimties dienų gedulą

Gedulas
Gedulas
  © Karolis Kavolėlis / Fotodiena.lt
Alfa.lt
2020-05-23 23:30

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas paskelbė, jog šeštadienį, gegužės 23 d., yra oficiali valstybės gedulo diena, skirta atminti daugybei aukų, susijusių su užkrėtimu koronavirusu.

Nuo gegužės 26 dienos visoje šalyje dešimt dienų bus nuleistos vėliavos. Tai ilgiausias valstybės gedulas Ispanijos demokratijos istorijoje, sakė P. Sanchezas, praneša UNN, remdamasi naujienų agentūra KNA ir DW.

Ispanija, kurioje šiuo metu yra apie 235 tūkst. koronaviruso atvejų ir mirė daugiau nei 28,6 tūkst., yra viena iš šalių, labiausiai nukentėjusių nuo koronaviruso pandemijos pasaulyje. Anot P. Sanchezo, taip pat planuojama surengti didelio masto gedulo renginius, skirtus koronaviruso aukoms atminti, vadovaujant karaliui Felipe VI.

Tikimasi, kad šie įvykiai įvyks birželio pabaigoje, kai baigsis anksčiau įvesta nepaprastoji padėtis. Gegužės 20 d. Ispanijos parlamentas penktą kartą patvirtino nepaprastosios padėties pratęsimą iki birželio 6 d. Dabar vyriausybė svarsto galimybę pratęsti šį laikotarpį. Tikimasi, kad keturių etapų karantino šveltininimas baigsis birželio pabaigoje.