Neįtikėtiną ryžtą parodžiusi Nigerijos bėgikė Kauno maratoną įveikė savo namų balkone

Dayo Akinbode
Dayo Akinbode
  © Asmeninio archyvo nuotr.
Alfa.lt
2020-05-20 13:09

Maratonas balkone – nigerietė Dayo Akinbode įrodė, kad nubėgti 42,195 km distanciją įmanoma net ir tokiame ribotame plote. Maža to, moteris būdama Afrikos šalyje sugebėjo įveikti... Kauno maratoną.

Prieš kelerius metus D. Akinbode išsikėlė tikslą, link kurio sparčiai artėja – nubėgti bent po vieną maratoną vis kitoje pasaulio šalyje. Kovo 13 d. 42 km nuotolį ji įveikė Jemene ir ši šalis tapo 60-ąja, kurioje bėgikė kirto finišo tiesiąją. Vėliau D. Akinbode planavo bėgti Kosove, o tada – Kaune.

Iš pradžių „Agathum Kauno maratonas“ buvo numatytas balandžio 26 d., tačiau dėl COVID-19 viruso jis vyks nuotoliniu būdu pirmą birželio savaitę. D. Akinbode nusipirko skrydžio bilietus į Kauną, tačiau, valstybėms uždarius sienas, merginai galimybių bėgti laikinojoje sostinėje nebeliko.

„Nusprendžiau vis tiek bėgti visus maratonus, kuriuose buvau užsiregistravusi, tačiau miestas, kuriame gyvenu, užsidarė ir buvo nebeįmanoma bėgti gatvėse. Iš virtualių bėgimo klubų sužinojau, kaip galima bėgti savo namuose, tad pabandžiau įveikti 5 km bėgdama mažais ratais namų svetainėje“, – pasakojo D. Akinbode.

Vėliau bėgimo entuziastė trasą „patobulino“, perkeldama ją į virtuvės balkoną: ten tiesiąja ji galėjo bėgti 10 metrų pirmyn bei tiek pat atgal, tad norint įveikti visą maratoną pirmyn ir atgal šią distanciją jai reikėjo įveikti po 2110 kartų į kiekvieną pusę.

„Fiziškai bėgti maratoną tokiu būdu nebuvo sunku, nes balkonas per trumpas bėgti greitai, tačiau buvo labai sunku psichologiškai. Vis save raginau, kad galiu tai padaryti, o kirtusi finišo liniją buvau labai patenkinta. Tas pasitenkinimas lėmė tai, jog nusprendžiau įveikti visus suplanuotus maratonus savo balkone, juos transliuoju „Instagram“ ir „Facebook“, prieš tai informuodama varžybų direktorius“, – sakė D. Akinbode.

Bėgikė Kauno maratoną savo balkone įveikė per 7 val. 5 min. 59 sek. Vėliau ji tokiu būdu finišavo Varnos bei Oslo maratonuose, o sekmadienį turėtų nuotoliniu būdu dalyvauti Liuksemburgo naktiniame maratone. Nigerietė tikisi kitąmet atvykti į Lietuvą ir „Agathum Kauno maratoną“ įveikti ne nuotoliniu būdu, o būdama Kaune.

„Aš jau perkėliau savo registraciją ir kitais metais bėgsiu Kaune“, – patikino D. Akinbode.

Šiemet dalyvauti nuotoliniame Kauno maratone galima būnant įvairiuose pasaulio kampeliuose: birželio 1–7 d. vyks ne tik maratono, bet ir „Hollister“ pusmaratonio, „Continental“ 10 km, SDG 5 km, „Toyota“ 1,5 km bei „Agathum“ 400 m nuotoliniai bėgimai.

Neįtikėtiną ryžtą parodžiusi Nigerijos bėgikė Kauno maratoną įveikė savo namų balkone

Dayo Akinbode