Šeimos daktarė sukritikavo „Gintarinėje vaistinėje“ parduodamas kaukes: toksiškos ir su galimybe paspringti

Medikai kritikuoja „Gintarinėje vaistinėje“ parduodamas kaukes su gintaru
Medikai kritikuoja „Gintarinėje vaistinėje“ parduodamas kaukes su gintaru
  © Alfa.lt fotomontažas

Karantino metu apsauginės kaukės – viena paklausiausių prekių. Kadangi pirkėjai dėl jų šiuo metu pasiryžę plačiau atverti pinigines, pardavėjai naudojasi atsiradusia galimybe ir rinkodariniais triukais – prekyboje galima rasti ir tokių kaukių, kurių nauda – abejotina, o apie galimą žalą nutylima.

„Gintarinių vaistinių“ tinkle galima įsigyti ne įprastų daugkartinių kaukių, tačiau su gintaru. Pastarosios ir kainuoja kiek daugiau, nei įprastos daugkartinės kaukės. Šių „Maximoje“, „Iki“ ir kituose prekybos centruose galima įsigyti už maždaug 5 eurus, o kaukių su gintaru „Gintarinėje vaistinėje“ kaina siekia 7,75 euro.

„Gintarinės vaistinės“ interneto svetainėje nurodoma, jog gintaras turi antiseptinių savybių, o ir pats faktas, kad tokia kaukė kainuoja keliais eurais daugiau, nei daugkartinės kaukės be užpildo, kelia įspūdį, jog tokia kaukė suteikia geresnę apsaugą. Tačiau medikai tokia nauda abejoja.

Karoliniškių poliklinikos šeimos daktarė Justė Latauskienė feisbuke viešai sukritikavo šias kaukes – anot daktarės, gintaro teigiamos savybės yra išpūstos, jo skilimo produktai – toksiški, be to, gintaro gabaliukais galima ir paspringti.

„Gintaro skilimo produktai yra gi citotoksiški, nu pagalvokit logiškai, augalas gamina sakus tam, kad į jį bakterijos ir parazitai nepatektų, medžiagos tąsios, nuodingos. Tai, kad daiktas fosilizavęsis ir kažkur kažkoks romėnas svaigo jį degindamas, nes X-boxo neturėjo nereiškia, kad čia kažkoks stebuklas, plaukit rankas dažniau ir gerkite vandenį ne iš balos. Daugiausia gintaro produktai medicinoje buvo naudojami balzamavimui (tai reiškia negyvų žmonių konservavimui, kad juos ne taip greitai kirminiukai suvalgytų), neklausykite visokių SPA ir sovietinių legendų, kad ten gydo gerklę ar nemigą, suraskite tuos pirminius šaltinius, kur dažnai tiesiog suveikia sugedusio telefono principas.

Jau nekalbant apie tai, kad jeigu toje kaukėje iš tiesų yra gintaro gabaliukų, tai jie dar sudaro ir grėsmę paspringimui jais.

Vapšė. Kas per produktas. Palikit tą gintarą ramybėje paleontologams graužti“, – feisbuke rašė J. Latauskienė, sutikusi savo įrašu pasidalinti su Alfa.lt


Apie kaukes su gintaru neigiamai atsiliepė ir dar vienas medikas, nepanoręs viešumo ir sutikęs apie jas kalbėti tik anonimiškai. Anot mediko, tokios kaukės jokios tyrimais įrodytos naudos neduoda, o pats gintaras greičiausiai tėra rinkodaros triukas, išnaudojantis iš praeities atėjusį, tačiau nepagrįstą įsitikinimą dėl gintaro gydomųjų savybių, leidžiantis uždirbti papildomus kelis eurus iš homeopatinės medicinos.

Dėl šių kaukių Alfa.lt susisiekė su „Gintarinės vaistinės“ vadove Rūta Bagdonavičiene, šios vaistinės atstovu žiniasklaidai Džeraldu Kaunecku ir „Gintarinių vaistinių“ tinklą valdančios bendrovės „Limedika“ rinkodaros skyriaus vadove Irena Tėveliene. I. Tėvelienė pateikė komentarą dėl vaistinėse parduodamų kaukių, tačiau pastarojo nusprendėme nepublikuoti, kadangi šis neatitinka Alfa.lt redakcijos reikalavimų, o „Gintarinės vaistinės“ atstovai nesutiko būti cituojami, jei komentaras būtų redaguotas.