Nereketuok milijonieriaus: „VP Grupės“ akcininką I. Staškevičių šantažavęs patikėtinis keliaus už grotų

Darius Šulskis, Ignas Staškevičius
Darius Šulskis, Ignas Staškevičius
  © Edvard Blaževič

Milijoniniai turtai itin vilioja, tačiau į juos kėsintis yra itin pavojinga. Tuo savo kailiu įsitikino „VP Grupės“ akcininko Igno Staškevičiaus buvęs patikėtinis Darius Šulskis, bandęs išpešti iš verslininko milijoninę sumą už tylą. Vyrui teismas skyrė realią puspenktų metų laisvės atėmimo bausmę.

I. Staškevičiaus vairuotoju dirbęs D. Šulskis su žmona Patricija Šulskiene, anksčiau buvusia vaistinių komercijos vadove, pirmiausia rinko asmeninę informaciją apie I. Staškevičių neteisėtais būdais, vėliau šią informaciją panaudojo šantažuodami verslininką, reikalaudami sumokėti už jos neviešinimą.

Vilniaus apygardos teismas D. Šulskį pripažino kaltu dėl neteisėto informacijos rinkimo, turto prievartavimo, neteisėto disponavimo ginklu ir šaudmenimis. Buvusiam verslininko vairuotojui skirta puspenktų metų laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymo teismas nusprendė neatidėti. Nuosprendžiui įsiteisėjus D. Šulskiui teks keliauti į pataisos namus.

P. Šulskienei skirta lygtinė 3 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymas atidėtas dvejų metų laikotarpiui. Jei per šį terminą nuteistoji daugiau nenusikals, realaus laisvės atėmimo moteris išvengs.

Nuteistieji taip pat įpareigoti atlyginti I. Staškevičiui padarytą turtinę ir moralinę žalą, vertinamą daugiau nei 180 tūkst. eurų.

Apkaltinamąjį nuosprendį teisėjas Arūnas Budrys paskelbė savaitės pradžioje, tačiau dėl karantino sutrikdyto teismo darbo iki šiol nuosprendžio detalės nebuvo viešinamos.

Nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs, abu nuteistieji, I. Staškevičius ir prokuratūra gali jį per 20 dienų apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui. Kol nuosprendis neįsiteisės, D. Šulskiui nereikės atlikti paskirtos laisvės atėmimo bausmės.

Bylos metu sutuoktiniai teigė neturintys ką slėpti, norėjo, kad byla būtų nagrinėjama viešai.

Šeimos ir verslo paslaptys

Buvęs artimas verslininko patikėtinis D. Šulskis per savo tarnybos metus ne tik dirbo I. Staškevičiui, bet ir rinko apie savo darbdavį informaciją: filmavo, įrašinėjo pokalbius, kaupė faktus apie privatų gyvenimą ir verslo paslaptis.

Vėliau už sukauptos informacijos neviešinimą reikalauta susimokėti: bylos duomenimis, sutuoktiniams I. Staškevičius už tylą jau buvo davęs 312 tūkst. eurų, kuriuos kaip dovaną įformino pas notarą, patvirtindamas, kad pinigus moka laisva valia. Tačiau D. ir P. Šulskiai, bylos duomenimis, norėjo gauti dar 1,5 mln. eurų.

Teismo metu verslininkas žiniasklaidai patvirtino, kad patyrė spaudimą ir reketą, dėl kurių teko kreiptis į pareigūnus. „Buvau ilgai ir slaptai sekamas. Ne tik aš, bet ir mano šeimos nariai. Įvairiose vietose filmuojamas, fotografuojamas, įrašinėjami mano pokalbiai, buvo grasinama paviešinti asmeninę informaciją.

Aš kreipiausi į teisėsaugą, siekdamas civilizuotai išspręsti savo asmenines problemas, kilusias dėl piktavalių asmenų veiklos“, – sakė I. Staškevičius ir teigė, kad buvo nelengva apsispręsti kreiptis į teisėsaugą.

Anot I. Staškevičiaus, sutuoktiniai Šulskiai fiksuodavo, kur jis lankydavosi, kaip leisdavo laisvalaikį.

Kodėl notariškai patvirtino 312 tūkst. eurų dovaną, verslininkas išsamiai nepaaiškino. „Aš patyriau nusikaltimą, patyriau prievartą“, – taip į klausimą atsakė I. Staškevičius.

Įtarė buvusius verslo partnerius

I. Staškevičius bylos metu teigė, kad su Šulskių šeima turėjo asmeninių santykių, o ryžtis nusikaltimui sutuoktinius galėjo paraginti buvę jo verslo partneriai.

„Vyras buvo vairuotojas, transporto vadybininkas. Moteris buvo komercijos vadybininkė vaistinių tinkle. Yra ir tam tikra asmeninių santykių raida“, – pripažino I. Staškevičius.

Anot verslininko, tikėtina, kad tokiam sutuoktinių elgesiui įtakos turėjo ir iš „VP grupės“ pasitraukusių akcininkų veiksmai. „Kaltinamieji galėjo būti įkvėpti Mindaugo Marcinkevičiaus veiksmų, kadangi buvo grasinama perduoti informaciją konkurentams“, – sakė I. Staškevičius.

Prieš kelerius metus verslininkas teigė manantis, kad vienas iš reketo motyvų galėjo būti sutuoktinių įsitikinimas, kad jiems sėkmingas darbdavys pakankamai neatsilygina už savo sėkmę.

„Buvau sulaukęs priekaištų, kad per mažai rūpinuosi jų gerove, kad jie duoda man daugiau negu aš jiems“, – sakė I. Staškevičius. Tačiau verslininkas teigė, kad D. ir P. Šulskiai tikrai nebuvo nuskriausti – jų algos buvo „adekvačios“, o netekę darbo sutuoktiniai sulaukė gerokai didesnių išeitinių kompensacijų, nei įprastai tokiais atvejais sumokamos.

Nereketuok milijonieriaus: „VP Grupės“ akcininką I. Staškevičių šantažavęs patikėtinis keliaus už grotų

Darius Šulskis, Ignas Staškevičius
+6