Koronavirusu užsikrėtusių pacientų mirčių Jungtinėse Valstijose – jau daugiau nei Kinijoje
D. Trumpas ragina infrastruktūrai išleisti 2 trln. dolerių

Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas
  © SCANPIX
BNS
2020-03-31 20:25

Jungtinės Valstijos aplenkė Kiniją pagal pacientų, užsikrėtusių koronavirusine infekcija COVID-19, mirčių skaičių, rodo antradienį Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Baltimorės mieste įsikūręs universitetas nurodė, kad Jungtinėse Valstijose jau mirė 3 415 naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių, o Kinija, kurioje ši pandemija pirmiausiai prasidėjo nuo gruodį Uhano mieste kilusio protrūkio, oficialiai yra paskelbusi apie 3 309 pacientų mirtį.

Universitetas pridūrė, kad JAV užregistruoti iš viso 175 067 susirgimo COVID-19 atvejų – daugiau nei bet kurioje kitoje valstybėje.

D. Trumpas ragina infrastruktūrai išleisti 2 trln. dolerių

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį paragino suformuoti 2 trln. dolerių (1,84 trln. eurų) paketą infrastruktūrai ir sakė, kad pigūs kreditai dabar sudaro sąlygas „drąsioms iniciatyvoms“, šalies ekonomikai sverdėjant dėl kovos su koronavirusu priemonių.

„Kai palūkanų normos Jungtinėms Valstijoms yra NULIS, tinkamas laikas priimti dešimtmečius lauktą mūsų Infrastruktūros įstatymą“, – tviteryje parašė D. Trumpas.

Pasak jo, „tai turėtų būti LABAI DIDELIS ir DRĄSUS [planas], 2 trilijonai dolerių, skirti vien darbo vietoms ir mūsų šalies kažkada puikios infrastruktūros atstatymui“.

D. Trumpas seniai ragino skirti didžiules lėšas keliams, tiltams ir kitai būtinai, bet ilgai neprižiūrėtai JAV infrastruktūrai.

Naujausią savo pasiūlymą jis pateikė praėjus kelioms dienoms po to, kai pasirašė ekonomikos gaivinimo planą, pagal kurį numatoma skirti 2 trln. dolerių nuo koronaviruso krizės nukentėjusiam verslui.

D. Trumpo respublikonai skeptiškai vertino bet kokį didžiulį planą infrastruktūrai, bet jį tvirtai remia demokratai. Idėja tampa vis aktualesnė dėl koronaviruso krizės smarkiai augant nedarbui, ekonomistams perspėjant, kad daugeliui kompanijų bus sunku atsitiesti net ir atslūgus pandemijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.